کاربرد های چاپ افست و چاپ دیجیتال

چاپ دیجیتال و افست

کاربردهای چاپ افست و چاپ دیجیتال بسیار زیاد می باشند که در این مقاله هر کدام از آنها را به طور جداگانه برای شما توضیح دهیم:

چاپ افست و چاپ دیجیتال دارای یک سری کاربرد می باشند  مثلا از چاپ افست می توان برای چاپ لیبل کاتالوگ و بروشور و ساک دستی و … استفاده کرد. و از چاپ دیجیتال برای استفاده چاپ های تیراژ پایین استفاده نمود که بسیار به صرفه تر می باشد.

چاپ افست

این نوع چاپ را با نام لیتوگرافی می شناسند تکنولوژی که در این چاپ استفاده شده است از زینک های آلومینیوم ساخته شده و برای انتقال تصاویر بر روی کاغذ  از سیلندر بلنکت استفاده می شود و بعد بر روی کاغذ پرس میشود که به این نوع چاپ افست می گویند چون جوهر مستقیماً روی کاغذ منتقل نمی شود.

این نوع چاپ یکی از کم هزینه ترین گزینه ها برای چاپ تیراژه بالا می باشد. معمولاً پروژه‌های بزرگ و پروژه‌ هایی که تیراژ بالا دارند از این نوع دستگاه چاپ  استفاده می کنند.همچنین اندازه کاغذ آنها ۶۰ در ۹۰ سانتیمتر است که با این دستگاه چاپ می شود.

چاپ دیجیتال

می‌توان گفت چاپ دیجیتال یکی از به روزترین روش‌های چاپ است که می توانید تصاویر را به صورت دیجیتال بر روی محصولات چاپ نمایید از این روش چاپی برای تیراژ های  پایین استفاده می شود این نوع چاپ دارای انواع متنوعی است مثل چاپ لیزری، چاپ جوهرافشان،  چاپ الکتروگرافی و چاپ حرارتی.

یکی از کاربردی ترین نوع چاپ ها چاپ جوهرافشان است.  در این چاپ منبع رنگ دستگاه چاپگر کارتیج است که در این روش دستگاه بر روی صفحه مورد نظر حرکت می‌کند و بعد جوهر از منابع کوچک دستگاه بر روی کاغذ می‌ریزد و چاپ صورت می گیرد.

همچنین بخوانید :  تفاوت بین کاتالوگ و بروشور

یک نوع چاپ دیگر از چاپ دیجیتال چاپ الکتروگرافی است که  یک روش خاص برای چاپ کردن می باشد که در این روش از هیچ گونه مایع شیمیایی استفاده نمی شود. بلکه به دو صورت دیجیتال و مرکبی استفاده می شود. این نوع چاپ دارای چاپ سریع و باکیفیتی میباشد همچنین دارای قیمتی بسیار مقرون به صرفه هم هست. امکان تغییر اطلاعات در این نوع چاپ  وجود دارد.

کاربرد های چاپ افست و چاپ دیجیتال

چاپ افست دارای کاربردهای زیادی می باشد و از تاثیر گذار ترین نوع چاپ ها بر روی صنعت است. که از نشر کتاب گرفته تا استفاده آن در صنعت و محصولات مصرفی کاربرد دارد.

این نوع از چاپ در تمامی محصولات روزمره صنعتی ما تاثیر دارد و معمولاً بیشتر محصولات چاپی ما با این نوع دستگاه چاپگر چاپ می شوند. روزنامه هایی که هر روز ما آن‌ها را مطالعه می‌کنیم به این روش چاپ می‌شوند. همچنین برای چاپ بسته‌بندی محصولات از این نوع استفاده می‌کنند. و در محصولات مورد استفاده شده به کار گرفته می شوند.

یکی از کاربردهای دیگر این چاپ حجم تولید بالای روزنامه ها و دیگر محصولات کاغذی است. که اگر این نوع چاپ نبود مطمئناً نمی توانستند این حجم روزنامه را به صورت یک جا چاپ نمایند. از این نوع چاپ می توان برای اوراق اداری،  پلیت های فلزی، انواع لیبل، انواع فرم،  کارتون مقوایی،  انواع کاتالوگ، انواع بروشور، روزنامه پوستر، نقشه کارت ویزیت و غیره استفاده کرد.

کاربرد چاپ دیجیتال

این نوع چاپ برای تیراژ های پایین بسیار به صرفه می باشد. و همچنین از اینجا می توان برای چاپ کارت های تبریک کارت های ویزیت و هرگونه کار شخصی استفاده کرد. در این نوع چاپ می توان متن چیزی که می خواهیم چاپ کنیم را تغییر دهیم.

همچنین بخوانید :  چطور سفارش بگ تبلیغاتی به افزایش فروش شما کمک می کند

دیجیتالدیگر از کاربردهای این چاپ کاربرد در صنعت نساجی و تولید پارچه است. که معمولاً با این نوع از چاپ می توان طرح دلخواه را روی پارچه با قیمتی بسیار مقرون به صرفه چاپ کرد.  از کاربردهای دیگر این چاپ می توان به طراحی دکوراسیون و صنعت ساختمان اشاره کرد. از این نوع چاپ می توان برای چاپ تابلو و یا چاپ بر روی سطوح سخت مانند ام دی اف استفاده کرد. این نوع چاپ برای چاپ عکس ها تولید انواع کارهای شخصی و تبلیغات استفاده نمود.

جمع بندی

در متن بالا نمونه های از کاربردهای چاپ افست و چاپ دیجیتال را توضیح دادیم این نوع از چاپ ها دارای کاربردهای زیاد دیگری هستند که برای آشنایی بیشتر با این کاربردها می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید تا به خوبی با این چاپ آشنا شوید.

مقاله

سفارش چاپ افست و چاپ دیجیتالکاربردهای چاپ افستکاربردهای چاپ دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    تماس بگیرید
    Open chat
    سلام
    چطوری میتونم کمکتون کنم؟