تفاوت بین کاتالوگ و بروشور

کاتالوگ و بروشور

تفاوت بین کاتالوگ و بروشور در محتوا  و استراتژی می باشد. کاتالوگ و بروشور دو ابزار مهم طراحی هستند که ارائه اطلاعات برند و محصول و خدماتی که یک کسب و کار عرضه می‌کند را به عهده دارند. کاتالوگ یک کتابچه است که از فهرستی از آیتم ها را در یک ترتیب دارد. ولی بروشور یک کتابچه راهنمای کوچک است که دارای  اطلاعات و تصاویر یک خدمت و یا محصول است.

کاتالوگ چیست و انواع کاتالوگکاتالوگ یک ابزار تبلیغاتی برای یک کسب و کار است که به معرفی محصولات، اطلاعات تماس و توضیحات محصول و هر چه که به فروش محصولات و خدمات یک شرکت کمک می کند را به شکل یک طراحی شکیل و زیبا با تصاویری مرتبط را دسته بندی کرده و در هشت صفحه به مشتریان ارائه می دهد.

کاتالوگ به دو صورت ارائه و طراحی می شود دیجیتالی و چاپی. مثلا اگر شما یک فروشگاه اینترنتی دارید پس برای تبلیغ نیاز به کاتالوگ دیجیتالی دارید ولی اگر یک مبلمان فروشی دارید پس نیاز به کاتالوگ چاپی دارید. کاتالوگ ها با توجه به هدفی که برای ان طراحی می شوند به دو دسته تبلیغاتی و صنعتی تقسیم می شوند.

که کاتالوگ های صنعتی برای اطلاعات فنی، توضیحات و جدولی هستند که به مشتریان فقط اطلاعات می دهد ولی کاتالوگ تبلیغاتی به خدمات و فروش محصولات یک کسب و کار کمک می کند. هدف از ایجاد کاتالوگ خدمات به مشتری و فروش محصولات می باشد. محتوای کاتالوگ اطلاعات لازم در مورد محصولات است.

بروشور چیست

بروشور یک کتابچه دارای اطلاعات مفید توصیفی و تبلیغاتی است که اسناد تبلیغاتی هستند که برای معرفی یک شرکت محصولات یا خدمات مورد استفاده قرار می گیرند. که بروشور مسافرتی یکی از رایج ترین بروشورها است که برروی کاغذ باکیفیت بالا چاپ می شوند. بروشورمزایای زیادی دارد از جمله:

 • مقرون به صرفه بودن
 • توزیع آسان آن
 • حامل اطلاعات کامل
 • سازنده اعتبار کسب و کار شما
همچنین بخوانید :  آشنایی با چاپ افست خشک

تفاوت بین کاتالوگ و بروشور

تفاوت بین کاتالوگ و بروشور در محتوا و استراتژی تولید و توزیع  کاتالوگ است که میان کاتالوگ و بروشور تمایز ایجاد می‌کند. اصلی ترین تفاوت بروشور و کاتالوگ این است که بروشور یک سند چاپ شده و کوتاه است.  این دفترچه شامل مواد توصیفی یا تبلیغاتی است.  کاتالوگ سند یا کتابی است که حاوی اسامی، محصولات یا کتاب ها به صورت لیست بندی شده است.

تفاوت بین کاتالوگ و بروشور بروشور دارای تصاویر رنگی جذاب و رنگارنگ است ولی کاتالوگ تنها چند تصویر از فهرست محصولات دارد. بروشور شامل توصیف از شرکت است و تعداد کمی از آیتم ها را برجسته می کند ولی کاتالوگ اطلاعات کامل در مورد محصول را دارد. دیگر تفاوت بین کاتالوگ و بروشور این است که کاتالوگ چند صفحه دارد ولی بروشور تنها یک صفحه است.

کاتالوگ و بروشور دو وسیله ماندگار تبلیغاتی بین شما و مشتریان می باشد که تا مدت زیادی از آن ها می توان استفاده کرد که نتیجه آن به کیفیت و تخصص و خلاقیت طراحان بستگی دارد .

برای طراحی کاتالوگ و بروشور نکات زیادی مانند:

 • کیفیت و مختصر بودن محتوای متنی،
 • سایزبندی،
 • انتخاب پس زمینه،
 • تصویر مناسب،
 • انتخاب فونت مناسب

باید به خوبی رعایت شود. مواردی دیگری مانند جنس کاغذ، سابقه چاپخانه، زمان چاپ و قیمت در هنگام چاپ بروشور و کاتالوگ بسیار مهم است.

تفاوت بین کاتالوگ و بروشور و محتوای آنها

بروشور نیاز دارد که بسیار جذاب طراحی شود تا بتواند در نگاه اول مشتری را به خود جذب کند. برای بروشور از الگو و طرح های متنوعی استفاده می کنند و آن ها را به شکل بروشورهای سه لت و بروشور کارت پستالی طراحی کرد.

همچنین بخوانید :  چه عواملی بر قیمت خرید اینترنتی کاغذ و مقوا موثرند؟

ولی کاتالوگ لیست محصولات و یا خدمات موجود در فروش به همراه توضیحاتی درباره سایر مشخصات و قیمت آن است.

کاتالوگ ها دارای اطلاعاتی ساده درباره چیزهای خاص است که از یک یا دو جمله شکیل شده که با اطلاعاتی که به مشتری می دهند باعث می شود که مشتری یک خرید آسان و مفید داشته باشد.

جمع بندی

در متن بالا توضیحاتی در مورد کاتالوگ و بروشور گفته شد همچنین تفاوت بین کاتالوگ و بروشور را هم توضیح دادیم شما می توانید برای چاپ کاتالوگ و بروشور به سایت سیناکو مراجعه کنید و درخواست چاپ بروشور و کاتالوگ مورد نظرتان را بدهید و با اطمینان خاطر کارتان را به کارشناسان طراحی ما بسپارید و یا حتی می توانید قبل از سفارش با مشاورین ما تماس بگیرید و از آن ها راهنمایی های لازم در مورد چاپ کاتالوگ و بروشور مورد نظرتان را بگیرید.

مقاله

تفاوت بین کاتالوگ و بروشورسفارش آنلاین بروشورسفارش آنلاین کاتالوگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تماس بگیرید
  Open chat
  سلام
  چطوری میتونم کمکتون کنم؟