با انواع کاتالوگ و بروشور آشنا شوید

کاتالووگ و بروشور

انواع کاتالوگ و بروشور را می‌توانید برای تبلیغات چاپی خود استفاده کنید که بسیار پرکاربرد هستند و تأثیرات مثبت زیادی رو می توانند برف فروش محصولات و معرفی برند شما داشته باشند

بروشور ها دارای روش های خاصی برای تا شدن دارند هر کدام از این روش های تا شدن باعث جذابیت منحصر به فرد بروشورها می شود. در صورتی که یک طراحی زیبا و جذاب برای محصولات خود داشته باشید می‌تواند بسیار تاثیر گذار باشید.

بروشورهای سه لت و دولت از رایج ‌ترین نوع بروشورها به حساب می‌آیند. قبل از اقدام به چاپ کاتالوگ و بروشور باید اول مشخص کنید که هدف شما از طراحی کاتالوگ و بروشور چیست و شما در چه حوزه ای فعالیت دارید که بروشور و کاتالوگ شما باید حتماً مطابق با کسب و کار و برند شما باشد. همچنین محتوا و عکس آن باید به گونه‌ای طراحی شوند که بتوانند نظر مخاطبان را جلب نمایند.

انواع  کاتالوگ و بروشور

بروشور ها و کاتالوگ ها دارای انواع مختلفی هستند که برخی از آن ها را برای شما توضیح می دهیم:

بروشور ها دو لت و سه لت

این نوع از بروشور دارای محبوبیت زیادی در تمام دنیا است. و معمولاً نحوه تا زدن آنها به این شکل است که برگه را از وسط تا می کنیم تا دو نیمه شود بروشور های دو لت دارای چهار پنل می باشند که دو پنل در پشت و دو پنل در رو قرار دارد.

بروشور های سه لت بسیار کاربردی و جذاب هستند و بیشتر برند ها و کسب و کارها از این نوع بروشور برای معرفی کردن خدمات و محصولات خود استفاده می کنند این نوع بروشور به بروشور تری فولد معروف است. ین بروشور ها معمولا یک برگه A4 هستند که به سه قسمت تقسیم می شوند که هر کدام از این قسمت ها را لت می گویند. این بروشور ها دارای ۶ پنل پشت و رو می باشند. که از آن ها برای معرفی کردن محصولات به صورت پشت و رو همرا با متن و عکس استفاده می کنند که بسیار جذاب و کاربردی است.

همچنین بخوانید :  جدیدترین و بهترین هدایای تبلیغاتی خاص 1400

بروشورهای سه لت دروازهای

یکی از انواع دیگر بروشور ها می‌باشد که زیاد رایج نیست و معمولا به دو قسمت مساوی تقسیم می شود. که قسمت وسطی آن از دو قسمت دیگر بزرگتر می باشد و دو لت بیرونی آن به طرف داخل بدون همپوشانی تا میخورند که به این شیوه تا خوردند پنجره ای و یا محرابی میگویند. و از آن برای مراسمات عروسی ها و دیگر موارد استفاده می کنند که بسیار جذاب و شیک است.

۴ لت دو دروازه‌ای

این بروشور همانند بروشورهای سه لت دروازه‌ای است ولی تفاوت‌هایی هم دارند مثلاً تمام لت های آن دارای اندازه های یکسان هستند. از این بروشور که دارای چهار لت است ۸ پنل به وجود می آید ۴ پنل در هر طرف بروشور .

بروشور آکاردئونی

این بروشور از بهترین و پرکاربردترین نوع بروشورها است که نحوه تا زدن این بروشور به صورت آکاردئونی می باشد این این محصولات آکاردئونی معمولا به حالت ۴ لت و یا سه لت هستند. استفاده از آن ها بسیار رایج می باشد این بروشور ها دارای قیمت مقرون به صرفه ی هم هستند.

کاتالوگ

کاتالوگ ها معمولا دارای جلد گلاسه هستند که بر اساس سلیقه افراد می‌توانیم ضخامت آن را انتخاب کنیم. کاغذ های گلاسه معمولاً بسیار ضخیم تر از دیگر کاغذ ها هستند و کاتالوگ و شما را می‌توانند مستحکم‌تر و سنگین تر نمایند. استفاده از کاغذهای گلاسه نازک برای صفحات داخلی کاتالوگ و کاغذ گلاسه ضخیم برای جلد بیرونی کاتالوگ می‌تواند یک محصول نهایی بسیار عالی به شما تحویل دهد. این محصولات یک روش تبلیغاتی با دوام می باشند که می تواند مدتی طولانی با همان کیفیت و دوام و زیبایی اولیه از آن ها استفاده کرد.

همچنین بخوانید :  چاپ کاتالوگ و بروشور در ظهیرالاسلام

کاتالوگ کاتالوگ ها معمولاً از چپ به راست باز می شود و یا در بعضی موارد هم برعکس باز می شوند. کاتولوگ هایی که از سمت راست به چپ باز می‌شود دارای محتوایی فارسی هستند و کاتولوگ هایی که از سمت چپ به راست باز می شوند محتوای انگلیسی دارند. هدف هرکسی از طراحی کاتالوگ با دیگر کسب و کارها تفاوت دارد.

جمع بندی

با توضیحات مختصری که گفته شد تا حدودی با انواع کاتالوگ و بروشور آشنا شدید اگر قصد چاپ کاتالوگ و بروشور با کیفیت را دارید بهتر است با کارشناسان ما تماس بگیرید تا آن ها مطابق با کسب و کار شما یک کاتالوگ و بروشور عالی به شما پیشنهاد بدهند و شما را در این راه کمک نمایند.

مقاله

انواع کاتالوگ و بروشوربروشور و کاتالوگسفارش انواع کاتالوگ و بروشور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    تماس بگیرید
    Open chat
    سلام
    چطوری میتونم کمکتون کنم؟