تعرفه قیمت چاپ کاتالوگ و بروشور چگونه تعیین می شود؟

ویژگی های مهم  انواع کاتالوگ و بروشور

تعرفه قیمت چاپ کاتالوگ و بروشور را می توان با محاسبه بعضی عوامل به دست آورد. یکی از مهمترین مواردی که در قیمت چاپ کاتالوگ و بروشور تاثیر دارد نوع  کاغذ است.  از دیگر عواملی که در تعرفه قیمت چاپ کاتالوگ و بروشور دخالت دارند هزینه طراحی کاتالوگ و بروشور است طراحی کاتالوگ و بروشور شما هر چقدر پیچیده تر باشد.

معمولاً دارای هزینه های بیشتری هم هست. پس برای برآورد کردن تعرفه قیمت چاپ کاتالوگ و بروشور باید عواملی مانند هزینه کاغذها تهیه زینک، تهیه جلد، اجرت چاپ دستمزد صحافی و دیگر موارد را در نظر گرفت و تمامی این قیمت چاپ کاتالوگ و بروشور دخالت دارند.

در هنگام چاپ افست و دیجیتال نکته مهم که باید در نظر بگیرید تعداد چاپ می باشد. باید  ببینید که تعدادی که می خواهید چاپ نماید به روش افست چقدر می شود وهمان تعداد به روش دیجیتال چقدر هزینه دارد. که این ها هم بر قیمت چاپ تاثیر گذار هستند.

محاسبه تعرفه قیمت چاپ کاتالوگ و بروشور

از کاتالوگ و بروشور برای معرفی کردن خدمات و یا کالاهای موسسات و شرکت ‌ها و یا برندها استفاده می‌کنند. در متن کاتالوگ و بروشور اطلاعاتی نوشته می شود که برای مصرف کننده مفید است و اطلاعات کاملی را به آن ها می دهد.

برای تولید یک کاتالوگ ابتدا باید نوع و جنس کاغذ را در نظر گرفت کاغذ مورد استفاده برای این نوع محصولات تحلیل گلاسه ایندربرد و غیره می باشند. مرحله بعدی برای تهیه کاتالوگ و بروشور طراحی و صفحه بندی می باشد که بر اساس خلاقیت و رنگ سازمانی شرکت انجام می شود. و بعد از آن نوبت به عملیات لیتوگرافی و تهیه زینک کاتالوگ می رسد. که طرح انجام شده به وسیله دستگاه پلیت ستر دستگاه پلیت انتقال می یابد و بعد از آن از روی زینک به روی کاغذ انتقال می یابد.

همچنین بخوانید :  با ارسال هدایای تبلیغاتی ۱۴۰۱، ارتباط خود را با مشتریان تان تقویت کنید

مرحله بعدی مرحله چاپ کاتالوگ است هر هشت صفحه در یک فرم  دورو بسته می شود. و عملیات چاپ انجام می گیرد و عملیات چاپ بر اساس نیاز مشتری انتخاب می شود مانند: یووی موضعی،  یووی شنی متالیز و برجسته کاری و سلفون براق و مات.

در مرحله اول باید ابعاد کاتالوگ را در نظر گرفت و بعد تعداد صفحات کاتالوگ را انتخاب می کنیم و بعد  جلد کاتالوگ به صورت یک رو باشد و یا دو رو.  جنس کاغذ و گرماژ صفحات داخلی به چه صورت باشد جنس کاغذ و گرماژ برای جلد کاتالوگ چگونه باشد تیراژ کاتولوگ چقدر باشد. تمانی این ها در تعرفه قیمت این محصولات دخالت  و اهمیت دارند.

مرحله دیگری که برای به دست آوردن هزینه چاپ کاتالوگ و بروشور مهم است خرید کاغذ است. که یکی از رایج‌ ترین کاغذها کاغذ تحریر و گلاسه است. که در ابعاد ۷۰در ۱۰۰ و ۹۰ در ۶۰ در بازار موجود است.

کاتالوگ و بروشورقبل از چاپ باید در نظر بگیرید که چه هزینه ی را برای چلپ کاتالوگ و بروشور در نظر گرفته اید. و براساس آن تصمیم بگیرید که با چه مشخصاتی و در چه تیراژی  کاتالوگ و بروشور چاپ نماید.

مراحل تولید و چاپ کاتالوگ و بروشور

 • طراحی کاتالوگ براساس تعداد صفحات
 • خرید کاغذ و مقوا داخلی و ارسال به چاپخانه
 • تهیه زینک 4 رنگ کاتالوگ
 • چاپ به وسیله دستگاه افست 4 رنگ
 • سلفون روی جلد کاتالوگ بسته به سلیقه شما
 • برشکاری فرم های چاپی با توجه به نوع صحافی
 • صحافی براساس تعداد صفحات منگه یا چسب گرم

جمع بندی

تعرفه قیمت چاپ کاتالوگ و بروشور به عواملی  که  گفته شد بستگی دارد. پس باید اول بودجه ی خود را برای چاپ در نظر بگیرید و بعد اقدام به چاپ نماید و محاسبه کنید که تعداد تیراژ چاپی محصولات شما باید چقدر باشد. و بعد نوع چاپ خود که افست باشد و یا دیجیتال را انتخاب نماید. برای چاپ این دو محصول می توانید با کارشناسان ما به صورت کاملا رایگان مشاوره کنید  راهنمایی های لازم را دریافت نماید.

همچنین بخوانید :  راهنمای سفارش و خرید کاغذ و مقوا

مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تماس بگیرید
  Open chat
  سلام
  چطوری میتونم کمکتون کنم؟