قیمت کاتالوگ و بروشور چگونه تعیین می شود؟

کاتالوگ و بروشور

کاتالوگ و بروشور یکی از مهمترین روش های تبلیغاتی برای کسب و کار ها می باشند که اگر شما دارای یک برند و یا کسب و کار بزرگ و یا کوچک هستید. می‌توانید از طریق کاتالوگ و بروشور یک تبلیغ خوب برای کسب و کار خود را انجام دهید.

کاتالوگ یک کاغذ است که اطلاعات محصولات شما رو در دسترس خریداران قرار می دهد. کاتالوگ ها در دو نوع و چاپی و دیجیتال در دسترس مشتریان قرار می گیرند که معمولاً روش دیجیتال آن بسیار کاربردی تر می باشد.

بروشور یکی از روش های تبلیغاتی است که دارای هزینه پایین تری است. و معمولاً بیشتر از کاتالوگ  برای چاپ استفاده می‌کنند. کاتالوگ و بروشور دارای اطلاعات مورد نیاز یک محصول هستند که کاتالوگ برای فروش برای خریداران عمده طراحی می شود به علت این که دارای هزینه زیادی است ولی بروشور برای خریداران چاپ می‌شود و معمولاً تعداد زیادی هم از آن چاپ می‌کنند و تقریبا دارای قیمت بسیار به صرفه ای هم می باشد.

بروشورها اطلاعات زیادی درباره محصول ندارد ولی کاتالوگ ها معمولاً ریزترین اطلاعات محصولات را هم در خودشان جای می دهند.

کاغذی که برای چاپ بروشور استفاده می کنند معمولا وزن و هزینه کمتری دارد.  ولی برای چاپ کاتالوگ باید از یک کاغذ ضخیم استفاده کنید که معمولا هزینه بیشتری هم باید برای آن بپردازید.

نحوه محاسبه قیمت کاتالوگ و بروشور

کاتالوگ و بروشور ها دارای تفاوت‌ هایی هستند که معمولاً این تفاوت ها در هزینه طراحی و چاپ آن ها هم تاثیر دارد. معمولاً طراحی کاتالوگ دارای هزینه بیشتری نسبت به بروشور است پس اگر می خواهید طراحی و چاپ کاتالوگ را انجام دهید. بهتر است حتما بودجه و هزینه خود را در نظر داشته باشید.

همچنین بخوانید :  طرح های مدرن برای چاپ پاکت نامه

محاسبه کردن قیمت بروشور و کاتالوگ  دارای مراحل گوناگونی است مثلاً تعداد برگ ها رنگساز و بقیه موارد که مربوط به سلیقه‌ی شما است که هر کدوم از این موارد هزینه ی جدا دارد که این موارد از عواملی هستند که باعث می‌شود قیمت طراحی کاتالوگ و بروشور بالا و پایین شود.

همانطور که گفته شد برای چاپ کاتالوگ از کاغذ های ضخیم استفاده می کنند که معمولاً هزینه زیادی برای کاغذ باید بپردازم ولی چاپ بروشور دارای هزینه نسبتا پایینی است. و برای کسب و کارهایی که تازه تاسیس شده اند بسیار مناسب می باشد.

ویژگی های کاتالوگ و بروشور خوب

برای داشتن یک کاتالوگ و بروشور خوب باید بتوانید نظر خریداران و فروشنده را نسبت به محصول جلب نمایید. از ویژگی های یک این محصولات  خوب این است که از تصاویر دارای کیفیت بالا استفاده کنیم. یکی از مواردی که باعث جذب افراد به محصولات می‌شود استفاده از تصاویر با کیفیت است که باید توسط عکاسان حرفه ‌ای و گرافیست ها گرفته شود.

یکی دیگر از مواردی که نشان دهنده یک بروشور و کاتالوگ خوب می باشد استفاده از صفحات کم و دارای وزنی مناسب است. استفاده از صفحات زیاد و سنگین روی نظر مخاطب هیچ گونه تاثیری ندارد و تنها باعث خستگی آنها می شود. چون هرچه تعداد صفحات بیشتر باشد معمولاً کمتر آنها را مطالعه می کنند. و معمولاً تعداد صفحات زیاد باعث صرف هزینه زیادی برای این محصولات دارد. پس برای طراحی کردن این ها بهتراست از صفحات کمتر و با کیفیت تر استفاده کنیم.

همچنین بخوانید :  چه نکاتی را در چاپ بگ تبلیغاتی باید رعایت کنیم

بروشوریکی دیگر از مواردی که در طراحی این محصول ها مهم می باشد این است که توضیحاتی که درباره محصول و برند مورد نظر داده می شود کاملاً درست باشد. هرچه اطلاعات دقیق تر باشد باعث جذب افراد بیشتری به برند و کسب و کار شما و محصولات شما می شود. ولی در صورتی که اطلاعات نادرست باشد باعث نارضایتی مشتریان می شود.

جمع بندی

همانطور که  گفته شد برای چاپ کاتالوگ و بروشور باید هزینه های انجام شود که محاسبه کردن این محصولات به عواملی که در متن بالا گفته شد بستگی دارد. اگر قصد سفارش چاپ این محصولات را دارید به شما پیشنهاد می شود حتما به سایت سینا مراجعه نماید تا بتوانید یک چاپ با کیفیت بالا انجام دهید.

مقاله

انواع بروشور و کاتالوگمحاسبه قیمت کاتالوگ و بروشرویژگی های این محصولات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    تماس بگیرید
    Open chat
    سلام
    چطوری میتونم کمکتون کنم؟