انواع چاپ دیجیتال براساس ابعاد سطح چاپ

انواع چاپ

انواع چاپ دیجیتال براساس سطح  چاپ دارای انواع مختلفی است. چاپ دیجیتال یکی از روش های است که بسیار کاربرد دارد و سریع چاپ می شود. چاپ دیجیتال بخش کوچکی از دنیای دیجیتال می باشد. که تقریبا براساس ارتباط دستگاه های چاپ با کامپیوتر برای خواندن تصاویر دیجیتال و تبدیل کردن آن به نسخه چاپی کار است.

چاپ دیجیتال توسط چاپگرهای جوهرافشان و لیزری  حرفه‌ای انجام می‌شود و دارای ویژگی‌هایی است از جمله آنها چاپ تصاویر در تعداد پایین و سرعت در چاپ و پاسخ‌ گویی فوری به نیازهای مشتریان است. به علاوه صرفه‌جویی در به‌کارگیری نیروی انسانی و توان روزافزونِ ماشین‌های چاپ دیجیتال در افزایش کیفیت و کاهش هزینه‌ی تمام شده‌ی به ازای هر برگ چاپی و همزمان افزایش تیراژ به این معناست که چاپ دیجیتال امروز در حال رسیدن به نقطه‌ی رقابت با چاپ افست و حتی پشت سر گذاشتن آن است

انواع چاپ دیجیتال

 • روش حرارتی
 • روش تصعید رنگ
 • مارکرهای لیزری
 • روش چاپ
 • روش تونری
 • روش چاپ نوری یا پرتوی
 • روش چاپ دیجیتال مرکبی

روش های حرارتی یکی از روش های چاپ دیجیتال است که حرارت در این روش نقش بسیاری دارد. و در این روش از کاغذ های حساس استفاده می شود.

روش تصعید رنگ زیر مجموعه چاپ حرارتی است که دارای کیفیت سرعت مناسبی می باشد. این نوع از چاپ مواد رنگی روی سلفون ها قرار می گیرد. که پرتوهای همچون: لیزر و ماتریس های حرارتی رنگ را روی نوار سلفون ها بخار می کند و روی کاغذ ثبت می نماید. کیفیت این نوع از چاپ به حدی است که از آن در عکاسی استفاده می شود.

همچنین بخوانید :  چاپ کارت ویزیت آنلاین چه مزایای دارد؟

مارکرهای لیزری کاربرد زیادی در صنایع تولید دارند این نوع از چاپ دستگاه های را دارا هستند که برای درج اطلاعات روی خط تولید از ان ها استفاده می کنند.  مارکرهای لیزری اشعه لیزر با سوزاندن و حرارت تصویر را روی سطح چاپی انجام می دهند.

در روش تونری به وسیله باردار کردن درام چرخانی به وسیله شعاع نور لیزری می باشد. تصویر به وسیله مرکب های پودری با نام تونر که قابلیت باردارشدن دارند و خوب ذوب می شوند که این تونر ها روی سطح کاغذ انجام می شوند

انواع چاپ دیجیتال براساس ابعاد

انواع چاپ دیجیتال براساس ابعاد سطح چاپ سه دسته می باشد که آن ها را برای شما توضیح می دهیم:

چاپ دیجیتال فرمت متوسط

حداکثر ابعاد این نوع چاپ 48 در33 سانتی متر است. که چاپ دیجیتال در ابعاد گفته شده به روش های جوهرافشان و لیزری و نوری قابل اجرا می باشد. که بیشتر چاپ ها مثل یروشور، کارت ویزیت، کاتالوگ، لیبل عکس و چاپ روی سطوح را شامل می شود.

چاپ دیجیتال فرمت بزرگ

ابعاد این نوع از چاپ تقریبا تا عرض 150 سانتی متر می باشد. که مثل چاپ های فرمت متوسط به روش های دیجیتال نوری، جوهر افشان، لیزری می باشد. کاربرد این نوع سفارشاتی مانند پوستر را شامل می شود. که تا عرض 150 سانتی متر برای فضا های داخلی را می توان انجام داد.

انواع چاپ دیجیتال براساس ابعادچاپ دیجیتال فرمت عریض

این نوع از چاپ عرض های 150 تا 500 سانتی متر را شامل می شود   که به علت بزرگ بودن ابعاد این سفارشات بیشتر برای فضاهای باز استفاده می شود. این نوع از چاپ در برابر عواملی همچون خورشید، نور، و آب دارای مقاومت بالای هستند.

همچنین بخوانید :  چطور چاپ افست و چاپ دیجیتال با کمترین قیمت را سفارش بدهیم؟

جمع بندی

چاپ دیجیتال یکی از روش های چاپ است که دارای انواع مختلفی است و به وسیله این نوع از چاپ می توانید یک چاپ باکیفیت و سریع در ابعاد مورد نظر خود انجام دهید. این نوع چاپ کاربردهای زیادی در صنایع مختلف دارد. و یکی از سریع ترین و ارزان ترین روش های چاپ به حساب می آید.  در متن بالا روش های چاپی را براساس تکنولوژی برای شما توضیح دادیم برای سفارش این نوع از چاپ ها می توانید به سایت سینا مراجعه کنید.

مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تماس بگیرید
  Open chat
  سلام
  چطوری میتونم کمکتون کنم؟