خرید و قیمت مقوا کارتی با بهترین کیفیت

آیا به دنبال خرید و قیمت مقوای کارتی از یک تامین کننده یا تولید کننده مطمئن هستید تا از آن برای چاپ کارت ویزیت استفاده کنید؟ آیا می دانید مقوای کارتی مرغوب چه ویژگی هایی دارد و چگونه باید بهترین جنس آن را سفارش دهید؟

به طور کلی، خرید و قیمت مقوا کارتی نسبت به سایر انواع مقوا بیشتر است زیرا ویژگی های منحصر به فردی دارد از جمله:

 مقاومت بسیار بالاتر در مقایسه با کاغذهای معمولی و کاغذهای تحریر

ضخامت بیشتری نسبت به کاغذ تحریر

گرماژ و ضخامت کمتر نسبت به دیگر مقواها

انعطاف پذیری بالا

برش راحت

این ویژگی ها موجب شده که مقوای شومیز، کاربردهای خاصی داشته باشد که مهمترین آن چاپ کارت ویزیت است.

مقوا کارتی چه ویژگی هایی دارد؟

بسیاری از خریداران زمانیکه برای خرید و قیمت مقوا کارتی جستجو می کنند از تفاوت در انواع و قیمت های آن تعجب می کنند و نمی دانند چطور باید مقوای مناسب را تشخیص و سفارش دهند.

مهمترین ویژگی های مقوا شومیز بافت انعطاف‌پذیر، قابلیت چاپ سیاه و سفید یا رنگی با پرینترهای لیزری و جوهرافشان و تنوع رنگ بسیار بالا است که هنگام خرید باید به آنها توجه کنید.

خرید و قیمت انواع مقوا کارتی

یکی از عواملی که روی خرید و قیمت مقوا کارتی تاثیر می گذارد، نوع آن است که می تواند از لحاظ بافت کاغذ و نوع سطح آن متفاوت باشد. در حال حاضر بافت مقوا کارتی در دو نوع متالیک و گلاسه موجود است که اولی از لحاظ سطح، حالت مات و دومی حالت براق دارد.

انتخاب نوع مقوا کارتی به خصوص برای چاپ کارت ویزیت کاملا سلیقه ای است و تفاوتی از لحاظ ویژگی های اصلی در این مدل ها وجود ندارد. تمام انواع مقوا کارتی بسیار انعطاف پذیر هستند و در شرایطی مثل تا کردن نسبت به سایر مقواها بیشتر شکل خود را حفظ می کنند.

با اینحال هنگام خرید باید به کیفیت تولید این نوع مقوا توجه کنید زیرا مقوا کارتی در دو نوع معمولی و مرغوب تولید می شود که قیمت آنها با هم متفاوت است.

کاربرد مقوا کارتی

خرید و قیمت مقوای کارتی بیشتر برای چاپ کارت ویزیت انجام می گیرد اما به جز این کاربرد رایج، در تولید جلد کتاب، جدا کننده داخل زونکن یا کلاسور، طراحی و چاپ انواع بسته بندی به خصوص برای پماد و دارو، کاتالوگ، ساخت کاردستی و ماکت، تبلیغات و برندسازی و طراحی کارت پستال و غیره نیز کاربرد دارد.

خرید و قیمت مقوا کارتی با بهترین کیفیت

بهترین کیفیت مقوا کارتی براساس وزن و ضخامت آن ارزیابی می شود. مقواهایی که با گراماژ ۲۵۰ تولید می شوند معمولا بهترین کیفیت را برای تولید بسته بندی دارند، البته این نوع مقوا را می توان در گراماژهای مختلف از ۱۳۵ به بالا تهیه کرد که بیشتر برای چاپ کارت ویزیت کاربرد دارد.

برای اطلاع دقیق از خرید و قیمت مقوا کارتی در گراماژهای مختلف می توانید با کارشناسان مجموعه ما تماس بیگرید.

خرید مقوا پشت طوسی

خرید مقوا پشت طوسی بیشتر در صنایع بسته بندی کاربرد دارد. این نوع مقوا معمولا وارداتی است و در ابعاد و ضخامت های متنوعی سفارش داده می شود. مقوای پشت طوسی را می توان به راحتی برش داد اما از آنجاییکه مقاومت نسبتا خوبی دارد برای تهیه جلد کتاب، کارت پستال و بسته بندی مناسب است.

مقوا پشت طوسی چیست؟

مقوای پشت طوسی از چند لایه کاغذ تشکیل شده و به علت رنگ طوسی یک طرف آن که بافت منفاوتی دارد، به این اسم معروف شده است.

بهترین برند مقوا پشت طوسی

مقوای پشت طوسی در کشورهای چین، کره جنوبی، و اندونزی تولید شده و به صورت وارداتی در بازار ایران به فروش می رسد. از بهترین برندهای این نوع مقوا که اکثرا تولید کشور کره هستند و کیفیت بسیار بالایی دارند، می توان مارکهای زیر را نام برد:

اسبی ،

هانسول ،

اژدها ،

ببری ،

پاندا

البته برندهای چینی مانند لینمن نیز با کیفیت قابل قبول و قیمت مناسب تر در بازار موجودند.

کاربرد مقوای پشت طوسی

بسته بندی مواد بهداشتی

صنعت چاپ گرافیکی

تولید جلد کتاب و مجلات و کارت پستال

ساخت جعبه

چاپ تبلیغات

ویژگی های مقوای پشت طوسی

مهمترین ویژگی مقوا پشت طوسی، ضخامت آن است که کیفیت و کاربرد آن را تعیین می کند. ضخامت مقوا با اصطلاحی به نام گراماژ مشخص می شود. هرچقدر گراماژ بالاتر باشد، مقوا ضخیم تراست. خرید مقوای پشت طوسی در گراماژهای مختلف از ۱۸۰ تا ۴۵۰ امکان پذیر است. حتی می توان این نوع مقوا را با یک گراماژ خاص به تولید کننده سفارش داد.

ویژگی مهم دیگری که در خرید مقوا پشت طوسی باید در نظر بگیرید، ابعاد برش و سایز رول های این مقوا است. تولید کننده می تواند بسته به نیاز مشتری مقوا پشت طوسی را در ابعاد مختلفی مثل ۱۲۰ × ۷۰، ۱۰۰ × ۶۰، ۱۲۰ × ۸۰و غیره برش بزند. رول های این نوع مقوا نیز با عرض ۷۰، ۸۰، ۹۰ و بالاتر تا ۱۴۰ تولید می شود.

خرید مقوا ایندربرد

خرید مقوا ایندربرد بیشتر توسط صنایع بهداشتی انجام می گیرد که از آن برای بسته بندی محصولاتشان استفاده می کنند. این نوع مقوا، مجوزهای لازم را از وزرات بهداشت دریافت کرده و می توان از آن برای محافظت و حمل کالاهای بهداشتی استفاده کرد.

ویژگی مقوا ایندربرد

مقوای ایندربرد دارای دو لایه است. برای تهیه لایه وسط یا مغزی از مواد بازیافتی استفاده می شود درحالیکه دو دو طرف مغزی از یک لایه به رنگ سفید یا نخودی که درصد پالپ آن بیشتر است استفاده می شود. هرچقدر ضخامت لایه رویی بیشتر باشد، کیفیت مقوا ایندربرد بالاتر است.

ویژگی مهمی که باید درخرید مقوا ایندربرد در نظر بگیرید، رنگ پشت آن است. رنگ پشت مقوای ایندربرد باید زرد یا کرم باشد که نشان می دهد از مقوای پشت طوسی مرغوب تر است.

از دیگر ویژگی های مقوا ایندربرد، میزان روشنی آن است که مشخص می کند این مقوا چه مقدار نور سفید و آبی را منعکس می کند. این ویژگی کاملا سلیقه ای است و در برخی از انواع این مدل مقوا وجود دارد.

ویژگی مهم دیگری که برای خرید مقوا ایندربرد باید در نظر بگیرید، سختی آن است. سختی مقوا نشان می دهد که مقاومت مقوا هنگامی که برای بسته بندی داخل دستگاه قرار می گیرد، چقدر است. هرچقدر سختی مقوا بیشتر باشد، زمانیکه پر می شود، قابلیت پف کردن آن کاهش می یابد.

گرماژ مقوا ایندربرد از دیگر ویژگی های مهمی است که هنگام خرید آن باید در نظر بگیرید. گراماژ مقوا باید بر اساس استاندارد ۵۳۶ ایزو توسط سازنده تعیین شده باشد و شما می توانید براساس نیاز خود، ضخامتی را که مد نظر دارید، خرید کنید.

مزیت خرید مقوا ایندربرد

خرید مقوا ایندربرد برای صنایع بهداشتی و دارویی، مزایای زیادی دارد. از مهمترین مزایای خرید آن می توان به قیمت مناسب و مقاومت بالا اشاره کرد.

مقاومت مقوای ایندربرد به اندازه کافی بالا است که بتوان از آن برای حمل و بسته بندی محصولات مختلف از پیتزا گرفته تا پمادهای دارویی استفاده کرد. همچنین جنس مقوا به نحوی است که به راحتی می توان روی آن متن، لوگو، شعار یا هر اطلاعات دیگری را چاپ کرد.

مقوا ایندربرد کیفیت بسیار بالاتری نسبت به مقوا پشت طوسی دارد و چاپ روی آن نیز با کیفیت بهتری انجام می گیرد.

کاربرد مقوا ایندربرد

مهمترین کاربرد مقوا ایندربرد برای بسته بندی مواد غذایی و دارویی است. به علت اینکه این نوع مقوا قیمت بالاتری نسبت به سایر انواع مقوا دارد، صنایع دیگر که حساسیت چندانی برای بسته بندی محصولات آنها وجود ندارد از مقوای پشت طوسی استفاده می کنند. اما در صنعت غذا و دارو، نمی توان از مقواهای بازیافتی استفاده کرد به همین علت خرید مقوا ایندربرد بیشتر توسط تولید کنندگان صنایع غذایی و دارویی مورد استفاده قرار می گیرد.

قیمت خرید مقوای ایندربرد

قیمت خرید مقوا ایندربرد به ابعاد رول آن بستگی دارد. معمولا مقوای ایندربرد که برای بسته بندی استفاده می شود در رول های 70 تا 140 سانتی متری به فروش می رسد و می توان آنها را در طول های مختلفی برش زد.

ویژگی دیگری که روی قیمت خرید مقوا ایندربرد تاثیر می گذارد، گراماژ آن است که ضخامت مقوا را تعیین می کند. این مدل مقوا را می توان در گراماژ 180 به بالا تا 400 گرم تهیه کرد.

خرید مقوای ایندربرد در بندهای صدبرگی انجام می گیرد البته امکان سفارش آن به تعداد دلخواه نیز وجود دارد.

مواد اولیه برای تولید مقوا ایندربرد از خارج تهیه می شود به همین علت، نوسان قیمت دلار روی قیمت خرید مقوا ایندربرد تاثیر می گذارد و نمی توان قیمت دقیقی برای آن ارائه داد.

اگر قصد خرید مقوا ایندربرد یا سایر انواع مقوا را با کیفیت بالا و قیمت مناسب دارید می توانید با کارشناسان مجموعه ما تماس بگیرید.

    Open chat
    سلام
    چطوری میتونم کمکتون کنم؟
    تماس و مشاوره