قیمت خرید چاپ کاتالوگ

تعرفه چاپ افست و دیجیتال

تعرفه چاپ افست و دیجیتال زمانیکه قصد سفارش کاتالوگ، بروشور، تراکت، کارت ویزیت یا حتی کتاب را به انتشارات دارید، اهمیت پیدا می کند. به جز هزینه طراحی، تعرفه چاپ افست و دیجیتال به نوع چاپگر، رنگ مورد استفاده و کیفیت چاپ بستگی دارد. اما به طور کلی از آنجاییکه چاپ افست برای چاپ در تیراژ بسیار بالا مورد استفاده قرار می گیرد، نسبت به چاپ دیجیتال مناسب تر است.

چاپ افست چیست؟

چاپ افست، قدیمی ترین و رایج ترین روش چاپ است که برای چاپ در تیراژ بسیار بالا مورد استفاده قرار می گیرد. مهمترین کاربرد چاپ افست در چاپ روزنامه است با اینحال می توان از آن برای چاپ تراکت، کتاب یا کارت ویزیت با تعداد بسیار زیاد استفاده کرد.

در چاپ افست، سیستم رنگی CMYK به کار می رود و فرایند چاپ نیز با استفاده از صفحات آلمینیومی در قالب زینک (پلیت) که در برج های رنگی دستگاه چاپ قرار داده می شود، انجام می گیرد.

مزایای چاپ افست

امکان استفاده از کاغذهای متنوع برای چاپ

چاپ در تیراژ بالا با کمترین هزینه

کیفیت چاپ فوق العاده بالا

پایین بودن تعرفه چاپ افست در تیراژ بالا

امکان چاپ رنگ‌های واقعی مانند پنتون یا HKS

معایب چاپ افست

مقرون به صرفه نبودن چاپ در تیراژ پایین

زمانبر بودن چاپ به دلیل نیاز به تهیه‌ زینک و پلیت

عدم امکان تغییر اطلاعات تا پایان کار پس از تنظیم پلیت ها توسط اپراتور

چاپ دیجیتال چیست؟

چاپ دیجیتال بسیار ساده تر از چاپ افست است و به علت اینکه معمولا در تیراژ پایین تری انجام می گیرد، تعرفه چاپ افست و دیجیتال با هم متفاوت است. در این روش، جوهر توسط دستگاه پرینتر روی کاغذ چاپ می شود و نیازی به آماده سازی اولیه ندارد.

برای چاپ دیجیتال از دو نوع پرینتر استفاده می شود:

 • پرینتر جوهرافشان
 • پرینتر لیزری

از این پرینتر ها هم نوع خانگی و هم نوع صنعتی آن وجود دارد. دستگاه های صنعتی بسیار دقیقتر و سریعتر هستند و اندازه آنها نیز نسبت به پرینتر های خانگی بزرگتر است.

مزایای چاپ دیجیتال

سریع بودن فرایند چاپ

پایین بودن تعرفه چاپ دیحیتال در تیراژ پایین

امکان تغییر اطلاعات در نسخه‌های مختلف

کیفیت چاپ فوق العاده بالا

معایب چاپ دیجیتال

امکان چاپ فقط در رنگ‌های سیاه و سفید و CMYK

عدم امکان چاپ رنگ‌های واقعی مانند پنتون یا HKS

ثابت بودن تعرفه چاپ

عدم امکان چاپ بر روی متریال‌های مختلف

فقط امکلان استفاده از رنگ های استاندارد

هزینه بر بودن برای چاپ در تیراژ بالا

چاپ انواع کارت ویزیت

به طور کلی دو روش برای چاپ انواع کارت ویزیت وجود دارد:

 • چاپ افست کارت ویزیت
 • چاپ دیجیتال کارت ویزیت

چاپ انواع کارت ویزیت به روش دیجیتال زمانی کاربرد دارد که نیاز به چاپ فوری (کمتر از 2 ساعت) داشته باشید و تعداد سفارش شما نیز کمتر از 1000 عدد باشد.

اگر می خواهید قیمت چاپ انواع کارت ویزیت کاهش یابد بهتر است آن را در تیراژ بالا (بیشتر از 1000 عدد) و به روش چاپ افست سفارش دهید.

البته توجه کنید که اگر نیاز به چاپ با تکنیک های خاص مقل طلاکوب یا یووی را داشته باشید فقط می توانید چاپ کارت ویزیت را به روش افست سفارش دهید.

انواع کارت ویزیت از لحاظ جنس

امکان سفارش چاپ انواع کارت ویزیت از جنس های مختلف وجود دارد که برخی از آنها پرفروش تر از انواع دیگر است. از جمله:

 • کارت ویزیت کتان ایتالیا
 • کارت ویزیت سلفون مات طلاکوب
 • کارت ویزیت از جنس چوب، فلز یا پارچه
 • کارت ویزیت پی وی سی براق
 • کارت ویزیت گلاسه
 • کارت ویزیت کرافت
 • کارت ویزیت سلفون مخملی
 • کارت ویزیت لمینت مات
 • کارت ویزیت فابریانو چکشی
 • کارت ویزیت سه لایه
 • کارت ویزیت مغز رنگی

انواع کارت ویزیت از لحاظ ضخامت و انعطاف

چاپ انواع کارت ویزیت معمولا روی کاغذهایی که دارای گراماژ 300 هستند انجام می شود. با وجود اینکه ضخامت این کاغذها نسبتا بالا است انعطاف پذیری مناسبی دارند و چاپ باکیفیتی نیز روی آنها انجام می شود.

البته نوع دیگری از کارت ویزیت باگراماژ 600 گرم نیز وجود دارد که در واقع از چسباندن دو کاغذ 300 گرمی تهیه می شود. این کاغذها مقاومت بسیار بالایی دارند و قیمت چاپ آنها نیز بیشتر است.

اگر بخواهید کارت ویزیت دارای مقاومت و ضخامت بسیار بیشتری باشد می توانید چاپ انواع کارت ویزیت را با پوشش لمینت سفارش دهید.

نوع دیگری که به کارت ویزیت دورو معروف است به صورت سه لایه تولید می شود و برای تهیه آن از کاغذ گلاسه استفاده می شود.

انواع کارت ویزیت از لحاظ برش

برش کارت ویزیت معمولا به صورت مستطیلی یا مربعی انجام می شود که دارای ابعاد استاندارد زیر است:

 • 5 در 5.5 سانتی متر
 • 5 در 5 سانتی متر
 • 9 در 5 سانتی متر
 • 5 در 5 سانتی متر

بسته به درخواست مشتری می توان گوشه های کارت ویزیت را به صورت گرد یا صاف برش داد.

البته امکان سفارش برش کارت ویزیت به شکل دلخواه نیز وجود دارد. برای تهیه این نوع کارت، ابتدا کارت در ابعاد استاندارد برش داده شده و چاپ آن نیز انجام میگیرد سپس به شکل دلخواه مشتری، برش داده میشود.

چاپ سربرگ فوری

چاپ سربرگ فوری برای ادارات، سازمان ها، مطب ها، کلینیک ها و بسیاری از کسب و کارها که فاکتور رسمی یا غیر رسمی صادر می کنند یا نیاز به نامه نگاری با سربرگ شرکت دارند، سفارش داده می شود.

زمانیکه سفارش چاپ سربرگ فوری را ثبت می کنید، یک سربرگ اختصاصی برای شما طراحی می شود که در آن باید به موارد زیر توجه کنید:

 • استفاده از رنگ های متناسب با هویت برند شما
 • کادر بندی مناسب با توجه به کاربرد سربرگ
 • تایپوگرافی صحیح و استاندارد
 • درج لوگو و اطلاعات تماس

برای سفارش چاپ سربرگ فوری می توانید چندین تمپلیت یا قالب آماده را مشاهده کرده و یکی از آنها را به عنوان نمونه انتخاب کنید تا اطلاعات موجود در آن بر اساس نیاز شما ویرایش شود.

اما اگر بخواهید یک سربرگ اختصاصی و منحصر به فرد سفارش دهید، معمولا باید مدت زمانی را برای طراحی آن در نظر بگیرید.

سایز استاندارد سربرگ

چاپ سربرگ فوری معمولا روی دو سایز استاندارد A4 (297 در 210 میلیمتر) و A5 (210 در 148 میلیمتر) انجام می شود. البته بنا به درخواست مشتری می توان سربرگ را روی کاغذهای B5 و A6 نیز چاپ کرد که بیشتر برای نسخه پزشکان و فاکتورهای غیررسمی کاربرد دارد.

جنس سربرگ

برای چاپ سربرگ فوری می توان از کاغذهای تحریر با گراماژهای 80 تا 120 یا کاغذ کتان با گراماژ 100 و 120 استفاده کرد. البته اگر سفارش چاپ دیجیتال بدهید می توانید از انواع کاغذ صدفی، فابریانو و پشت طوسی نیز استفاده کنید.

چاپ سربرگ دو رو نیز روی کاغذهایی با گراماژ 70 تا 120 امکان پذیر است و می توان از کاغذهای سنگین تر و بافت دار نیز استفاده کرد که سربرگ های شیک برای سازمان ها یا شرکت های بزرگ روی آنها چاپ می شود.

تعرفه چاپ دیجیتال و افست سربرگ فوری

تعرفه چاپ دیجیتال درصورتی که تعداد سفارش شما محدود باشد مناسب تر از چاپ افست است و از آنجاییکه که می توان اطلاعات روی سربرگ مانند آدرس را در چاپ دیجیتال تغییر داد، کاربرد بیشتری نسبت به چاپ افست دارد.

زمان چاپ دیجیتال نیز بسیار کوتاهتر از چاپ افست است. بنابراین اگر نیاز به چاپ سربرگ فوری دارید می توانید سفارش چاپ دیجیتال بدهید که در کمتر از چند ساعت برای شما آماده می شود.

قیمت خرید چاپ کاتالوگ

قیمت خرید چاپ کاتالوگ به تعداد صفحات، نوع محتوا و تصاویری که قرار است در آن چاپ شود و نحوه طرحی و نوع چاپ آن بستگی دارد. اگر تعداد کاتالوگ های درخواستی شما زیاد باشد می توانید با سفارش چاپ افست، در قیمت خرید چاپ کاتالوگ صرفه جویی کنید. اما اگر نیاز به تعداد محدودی کاتالوگ دارید، بهتر است، چاپ دیجیتال را سفارش دهید تا کاتالوگ های شما در مدت زمان کوتاهی چاپ شده و با قیمت مناسب تری برای شما آماده شود.

مزایای چاپ کاتالوگ دیجیتال

 • زمان کمتر برای طراحی و چاپ کاتالوگ
 • به صرفه بودن قیمت خرید چاپ کاتالوگ نسبت به افست در تیراژهای پایین
 • امکان چاپ با سیستم های مدرن و پیشرفته با کیفیت بسیار بالا برای تبلیغات
 • ویرایش آسان اطلاعات در زمان چاپ نیز
 • عدم محدودیت در سایز کاغذ
 • درج اطلاعات مربوط به خدمات و محصولات در زمان کمتر به تعداد محدود

مزایای چاپ کاتالوگ افست

 • مقرون به صرفه و عالی تر از چاپ دیجیتال در صورت نیاز به تیراژ بالا (بیشتر از 500 کاتالوگ)
 • امکان چاپ رنگ ها با سیستم CMYK با جزئیات زیاد و وضوح تصویر بالا

چاپ بروشور فوری تهران

سفارش چاپ بروشور فوری در تهران برای بسیاری از کسب و کارهایی که به دنبال بازاریابی و تبلیغات هستند، در اولویت قرار دارد. در بروشور، اطلاعات مربوط به معرفی شرکت، خدمات و محصولات را می توان به فرمت تک برگی (یک لت) یا تا خورده (لت دار) چاپ کرد.

مزایای چاپ بروشور فوری

چاپ بروشور بیشترین کاربرد را در تبلیغات و بازاریابی دارد و از آنجاییکه با وجود حجم بسیار کم حاوی اطلاعات کاملی درباره یک کسب و کار، خدمات و محصولات آن است می تواند بیشتری تاثیر را روی مخاطب داشته باشد.

طراحی بروشور اهمیت بسیار زیادی در انتقال پیام درست به مخاطب دارد. بروشور باید با طرحی خلاقانه به شکل مختصر و مفید تمام اطلاعات لازم را در خود جای بدهد.

اگر قصد چاپ بروشور فوری را دارید می توانید چاپ دیجیتال با تیراژ کم را سفارش دهید. در این نوع چاپ از سیستم رنگی CMYK در پرینترهای لیزری یا جوهرافشان استفاده می شود.

کاربرد چاپ بروشور فوری

چاپ بروشور کاربردهای بسیار متنوعی دارد از جمله:

طراحی بروشور برای همایش ها

بروشورهای تخصصی که برای همایش یا سمینار چاپ می شود معمولا حاوی اطلاعات علمی و تصاویر مرتبط با آن است. این بروشورها می تواند به صورت تک لت یا چند لت (کتابچه ای) چاپ شود و توسط سازمان های دولتی، تجاری یا صنعتی و حتی دانشگاه ها سفارش داده می شود.

طراحی بروشور برای تبلیغات

یکی از کاربردهای مهم چاپ بروشور فوری تهران ، طراحی برای بازاریابی و تبلیغات است. این نوع بروشورها برای معرفی خدمات، کالاها و محصولات یک شرکت، سازمان یا کسب و کار چاپ می شوند و در آنها از تصاویر اختصاصی و باکیفیت استفاده می شود.

سایز استاندارد برای چاپ بروشور فوری تهران

رایج ترین سایز بروشور، مدل سه لت است که روی کاغذ A4 چاپ می شود. برای تهیه مدل سه لت، دو خط تا روی کاغذ انداخته می شود و بروشور از سمت چپ و راست تا می خورد.

برای چاپ بروشور فوری تهران، 6 قسمت مجزا به صورت پشت و رو در دسترس است که فضای مناسبی را برای چاپ تبلیغات فراهم می کند.

سایر سایزهای متداول برای چاپ بروشور عبارتند از:

 A421 x 29.7 cm
B424 x 34 cm
A514.5 x 22 cm
B517 x 24 cm
سایزخشتی کوچک19 x 19 cm
سایزخشتی بزرگ23 x 23 cm
سایزپالتویی12 x 17 cm

 جنس بروشور

چاپ بروشور معمولا روی کاغذهای کتان، تحریر، کالک و گلاسه به دو صورت مات و براق انجام می شود. اگر بروشور به صورت کتابچه ای باشد می توان برای جلد آن از یک جنس کاغذ و برای صفحات داخلی از جنس دیگری استفاده کرد. اما برای چاپ بروشورهای تک برگی، فقط یک نوع کاغذ با گراماژ مشخص را به کار می برند.

سفارش چاپ افست و دیجیتال باکیفیت با قیمت مناسب

اگر قصد چاپ برشور، کاتالوگ، کارت ویزیت و هر نوع اقلام چاپی دیگری را به دو روش دیجیتال و افست دارید می توانید سفارش آنلاین خود را در سایت ما ثبت کنید یا با کارشناسان ما جهت راهنمایی بیشتر تماس بگیرید.

  Open chat
  سلام
  چطوری میتونم کمکتون کنم؟
  تماس و مشاوره