مقایسه تعرفه چاپ افست و دیجیتال

چاپ افست و دیجیتال

چاپ افست و دیجیتال


مقایسه تعرفه چاپ افست و دیجیتال

تعرفه چاپ افست و دیجیتال به عوامل بسیاری بستگی دارد که قصد داریم در این مطلب به شرح کامل آن بپردازیم. اگر اطلاعات کافی در مورد این دو نوع چاپ ندارید باید بگوییم که از چاپ افست بیشتر برای چاپ انواع کتاب و پوست، چاپ کارت ویزیت، انواع مدل کاتالوگ و بروشور، انواع مختلف ست اداری، سربرگ و سررسید، تراکت و به طور کلی هر آن چیزی که بتوان بر روی کاغذ چاپ نمود، استفاده می شود. کیفیت کار در چاپ افست بسیار بالا بوده و در مواردی که نیاز به چاپ در تعداد بالا به عنوان مثال 1000 عدد می باشد از این نوع چاپ استفاده می گردد.

لازم به ذکر است که بعضی از مدل های این نوع چاپگر تنها از یک لاین رنگ برخوردار هستند در حالی که از چاپگر چهار رنگ در مواقعی که نیاز به چاپ تمام رنگ دارید، باید استفاده نمایید. چاپ دیجیتال نیز نوع دیگری از شیوه های چاپ بوده که بر خلاف چاپ افست جهت چاپ نمودن کارهایی که تیراژ پایینی دارد، استفاده می شود. در این نوع چاپ از انواع مدل چاپگر حرارتی، لیزری و … جهت انجام کار استفاده می شود. همچنین باید گفت که ‌هزینه نهایی کار انجام شده در این مدل چاپ بیشتر از سایر مدل های چاپ اختصاصی می باشد به این دلیل که از تکنولوژی جدیدی در این روش استفاده می شود.

مواردی که بر تعرفه چاپ افست و دیجیتال تاثیر می گذارند

همان طور که می دانید ابعاد کار مورد نظر شما و همچنین نوع چاپ از مهم ترین عواملی است که بر قیمت نهایی کار تاثیر می گذارند. علاوه بر این یکسری عوامل موثر دیگر نیز وجود دارد که در ادامه مطلب به آن ها اشاره شده است.

 • تکنولوژی استفاده شده جهت انجام چاپ
همچنین بخوانید :  کاربرد ها و قیمت فروش سازمانی کاغذ

تعرفه چاپ افست و دیجیتال تا حد بسیاری وابسته به تکنولوژی استفاده شده نیز می باشد. امروزه دستگاه های پیشرفته و پیچیده بسیاری به بازار وارد شده اند که هر کدام از آن ها دارای قابلیت ها و ویژگی های خاصی می باشد. بنابراین چنان چه فعالیت چاپی مورد نظر شما توسط مدرن ترین دستگاه‌ چاپ شود، مطمئنا هزینه پرداختی شما نیز افزایش می یابد.

 • تیراژ کار در چه تعدادی است

بدون شک از دیگر عوامل موثر بر هزینه کار چاپی، تعداد چاپی است که افراد احتیاج دارند، بنابراین توصیه می شود پیش از انجام کار حتما تعداد چاپ را مشخص فرمایید.

 • بعد از انجام کار به چه امکاناتی احتیاج دارید

این که افراد بعد از انجام فعالیت چاپی مورد نظر خود از چه امکاناتی استفاده می کنند نیز می توان به طور چشمگیری بر هزینه نهایی کار تاثیر بگذارد. به عنوان مثال گاهی نیاز به برش مخصوصی بوده که به دلیل پیچیدگی کار بایستی هزینه بیشتری پرداخت شود.

 • طراحی شدن کالا

گاهی نیاز است که برای ایجاد یک طراحی خاص یا متفاوت با یک گرافیست همکاری داشته باشید و از وی کمک بخواهید. مطمئنا استفاده از دانش و توانایی وی می تواند تا حد زیادی بر قیمت نهایی فعالیت مورد نظر شما تاثیر بگذارد.

مقاله

تعرفه چاپ افستتعرفه چاپ دیجیتالمقایسه تعرفه چاپ افست و دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − چهار =

  Open chat
  سلام
  چطوری میتونم کمکتون کنم؟
  تماس و مشاوره