نکاتی که باید برای چاپ قبض رسید وجه در نظر بگیرید

چاپ قبض رسید وجه

چاپ قبض رسید وجه یک برگه است که قیمت و اسم کالا در آن نوشته شده و توسط فروشنده به مشتری ارائه می شود. و نشان می دهد که خریدار در مقابل خرید این محصول به فروشنده پول پرداخته است. این رسید نشان دهنده جزئیات تراکنش خریدار و فروشنده می باشد.

قبض و رسید یکی از محصولات مالی و اداری جهت دریافت رسید، بلیط، برگه مرخصی، رسید کالا، رسید انبار، رسید صندوق، رسید چک، رسید دریافت و پرداخت، قبض پارکینگ و…  میباشد که بر روی آن اطلاعاتی از قبیل نام، آدرس، تلفن، تاریخ ثبت، مبلغ، مبلغ بیانه و… می باشد

دادن رسید به مشتری باعث آسان شدن کار خودتان هم می شود. چون دیگر فرقی نمی کند  که موقع تحویل دادن  کالا یا خدمات به مشتری حتما شما در آنجا حضور داشته باشید. و هر فرد دیگری به جای شما می تواند با خواندن اطلاعات ته قبضی که برای شما مانده و رسید مشتری کالا و یا خدمات را به مشتری ارائه دهد.

چاپ قبض رسید وجه از مهم ترین ابزار ها برای حسابداری، موسسه، شرکت سازمان و کار اداری به حساب می آید. این قبض ها دو برگی هستند که یک طرف آنها به مشتری یا فردی که مبلغ را پرداخت می کند داده می شود و طرف دیگر نزد گیرنده می ماند. قسمتی که نزد گیرنده می ماند برگه هایش به هم چسبیده است اما قسمتی که به مشتری می دهند توسط پرفراژ جدا می شود.

چاپ قبض رسید وجه

استفاده از چاپ قبض رسید وجه می توانند کلاس کاری شما را بالا ببرند و اعتماد مشتری را هم نسبت به آن کسب و کار بالا می رود. کاربرد این قبض ها این است که اگر شما قصد خرید کالایی را دارید و بیعانه ی برای آن پرداخت می کنید فروشنده موظف است که در این قبض رسید چاپی تاریخ ، ساعت، نوع کالا، و مبلغ بیعانه را بنویسد و به شما تحویل دهد و خریدار باید در هنگام تحویل گرفتن کالا یا هر خدمات دیگری قبضی که نزدش است را به فروشنده تحویل بدهد. این قبض نشان می دهد که شخص صاحب خدمات یا کالا چه کسی است.

همچنین بخوانید :  عوامل تاثیرگذار در کیفیت چاپ

Print receipt of fundsدر این قبض ها اطلاعاتی مانند نام پرداخت کننده، مبلغ دریافتی، نام گیرنده، تاریخ، امضا و مهر دریافت کننده می باشد. این رسید ها در فرم قرار داد، رسید دریافت، رسید پرداخت، فرم مرخصی، فرم تسویه حساب، قبض پارکینگ، چاپ بارنامه و … کاربرد دارند.

نکات مهم برای چاپ قبض رسید وجه

 • قبل از طراحی و استفاده از نرم افزار های ویژه نسبت به کالیبره کردن صفحه کامپیوتر خود اقدام نماید چون رنگ مانیتور بسیار روشن از دامنه رنگی مرکب چاپ افست است پس با چاپ نهایی متفاوت خواهد بود.
 • فایل ارسالی شما باید به صورت یک فایل JPG باشد با کیفیتی حداقل 8 و مد رنگی CMKY و رزولوشن 300 پیکسل بر اینج.
 • ابعاد فایل شما باید عینا منطبق به ابعادی باشد که برای هر فایل تعریف شده.
 • ابعاد ذکر شده در راهنمای قبل از برش بوده و بعد از برش زدن کوچک تر می شود.
 • سفارشات دارای قالب خاص باید اضافه رنگ برای ضرب قالب داشته باشند.
 • رعایت حاشیه از هر طرف 3 میلیمتر است.

جمع بندی

برای چاپ قبض رسید وجه بهتر است به سایت های معتبر مراجعه نماید تا یک قبض رسید با کیفیت و عالی داشته باشید. چاپ سینا یکی از مراکزی است که این قبض ها را بدون دردسر و از طریق سفارش اینترنتی در کمترین زمان و بهترین رزولوشن و کیفیت عالی به دست شما می رساند.

نوعی کاغذی که برای چاپ این قبض ها استفاده می شود از بهترین نوع کاغذ می باشد. شما برای چاپ این قبض ها می توانید ابعاد مورد نظرتان را به این سایت بدهید تا آن ها یک قبض رسید با کیفیت دلخواه شما چاپ کنند. به علاوه می توانید با کارشناسان متخصص این سایت هم تماس گرفته و در مورد چگونگی سفارش و دریافت این قبض ها راهنمای بگیرید.

همچنین بخوانید :  نکات مهم طراحی لوگو

 

مقاله

چاپ قبض رسیدسفارش چاپ قبض رسیدنکات مهم برای چاپ قبض

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − یک =

  Open chat
  سلام
  چطوری میتونم کمکتون کنم؟
  تماس و مشاوره