چاپ افست فوری 4 رنگ چه کاربردی دارد؟

چاپ افست فوری 4 رنگ یکی از مدرن ترین نوع چاپ ها است که دارای کیفیت بسیار قابل توجهی است. و به دلیل استفاده از رنگ های طبیعی در چاپ خود می تواند شادابی و زیبایی خاصی به چاپ شما بدهد. از این چاپ برای چاپ تیراژ بالا استفاده می شود. در این روش ماشین با دقت و سرعت بالایی عملیات چاپ را انجام می دهد. این نوع از چاپ یکی از رایج ترین نوع چاپ ها است که دارای تعداد زیادی طرفدار می باشد.

در این نمونه از چاپ  به دلیل استفاده از مرکب و زینک باکیفیت می توانید تعداد تیراژ موارد چاپی خود را به یک ملیون تیراژ هم افزایش بدهید که تقریبا از لحاظ قیمت بسیار به صرفه تر است. مراحل چاپ در این نوع از چاپ طراحی، لیتوگرافی و چاپ است.

می توان گفت بیشتر کسب و کارها برای تبلیغ  کار خود نیاز به پوستر، کارت ویزیت، و … دارند. که اگر این محصولات را بخواهند با تیراژ بالا انجام بدهند از چاپ افست استفاده می کنند که یکی از بهترین و باکیفیت ترین نوع چاپ در بازاراست.

در این نوع از چاپ نوشته را بر روی استوانه پلاستیکی قرار می دهند و با فشار به استوانه دیگر بر استوانه لاستیکی عملیات چاپ بر روی کاغذ انجام می شود. زینک بر دور استوانه اول پیچیده می شود . بعد بر اثر فشار طرح آن روی پوشش استوانه دوم می افتد.

زینک های لیتوگرافی یک ورقه های بسیار منعطف و نازکی هستند که به آسانی خم نمی شوند که این ورقه ها را به راحتی می توانید بر روی غلطک ها گذاشت. در این روش نیازی به تماس کاغذ و زینک نمی باشد و تنها با فشار بین سیلندر لاستیک و چاپ مطالبی که قرار است چاپ شود روی کاغذ منتقل می شود و در اینجا تنها نوشته ها و تصاویری که قرار است چاپ شوند مرکب را به خود می گیرند.

همچنین بخوانید :  جدیدترین و بهترین هدایای تبلیغاتی خاص 1400

مزایای چاپ افست فوری 4 رنگ

 • یکی از اصلی ترین مزیت های چاپ افست کیفیت بالای آن می باشد
 • علاوه بر استفاده از چهار رنگ اصلی می تواند از رنگ های دیگر هم استفاده نماید.
 • با این نوع از چاپ می توانید هزینه را کم کنید و تعداد زیادی چاپ داشته باشید.
 • در این نوع از چاپ محدودیتی بر روی کاغذ وجود ندارد و می توانید بر روی انواع کاغذها چاپ را انجام دهید.
 • هزینه چاپ در این روش بسیار پایین و به صرفه است.

کاربرد چاپ افست فوری 4 رنگ

چاپ افست فوری 4رنگ دارای کاربرد زیادی در زمینه صنعت چاپ می باشد. که مهم ترین کاربرد این نوع از چاپ در زمینه چاپ کتاب؛ روزنامه و تبلیغات و.. می باشد. که برای چاپ با تیراژ بالا بسیار به صرفه می باشد.

در هنگام چاپ افست با 4 رنگ باید یک سری نکات را رعایت کرد:

قبل از شروع به کار با نرم افزار باید حتما حالت رنگ را بر روی CMYK قرار داد. و بعد شروع به طراحی نمایدبه این علت که خروجی رنگ با این فرمت از رنگ لیتوگرافی بسیار مناسب تر است.

کاربرد چاپ افست فوری 4 رنگدر هنگام انتخاب رنگ باید دقت داشته باشید که رنگ ها به خوبی انتخاب شوند. دانستن نکات مهم در ترکیب رنگ در چاپ افست برای برطرف کردن تفاوت رنگ ها در نمایشگر و برای اینکه به خوبی دیده شوند بسیار مهم است.

جمع بندی

چاپ افست یکی از روش های بسیار رایج در بازار است که با هر تعدادی که بخواهید می توانید چاپ انجام دهید و هزینه چاپ آن بسیار مقرون به صرفه است. در هنگام استفاده از این نوع چاپ یک سری نکات را باید رعایت کنید که در بالا برخی از آن ها را توضیح دادیم. برای این چاپ به سایت سینا مراجعه نماید و یا حتی می توانید با کارشناسان این بخش تماس بگیرید و راهنمایی های لازم برای چاپ را دریافت نماید.

همچنین بخوانید :  طراحی و سفارش چاپ پاکت و سربرگ با کیفیت بالا و قیمت مناسب

مقاله

چاپ افست فوریسفارش آنلاین 4 رنگ افست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − نه =

  Open chat
  سلام
  چطوری میتونم کمکتون کنم؟
  تماس و مشاوره