کاربردها و قیمت فروش عمده کاغذ A5

کاربردها و قیمت فروش عمده کاغذ A5 نسبت به کاغذ A4 کمتر است اما با اینحال همچنان برای اهداف مختلفی استفاده می‌شود و فروش عمده آن در بازارهای داخلی و خارجی رواج خوبی دارد.

ابعاد «کوچک» کاغذ آ5 موجب شده که توزیع آن را در حجم‌های بزرگ آسان شود و استفاده از آن را برای طراحی و چاپ کارت‌های تبریک، کتابچه‌ها، مجلات، آگهی‌ها و دفترچه های یادداشت ایده‌آل می‌کند.

سایز کاغذ A5

اندازه کاغذ A5 از سری کاغذهای تحریر با ابعاد استاندارد A است که دارای سایزهای مختلفی از A0 تا A10، است. جالب است بدانید که بین عرض و طول این کاغذها حفظ می‌ شود. به‌عنوان‌مثال، عرض فرمت A5 برابر با طول فرمت A6 است. به همین ترتیب، طول فرمت A5 برابر با عرض فرمت A4 است. این همبستگی بین اندازه کاغذ اولین‌بار در سال 1786 توسط دانشمند آلمانی لیختنبرگ توصیف شد، سپس در سال 1922 توسط پورستمن به صورت معمول درآمد و در سال 1975 با دریافت استاندارد ISO 216 تکامل یافت.

اندازه کاغذ A5 یکی از کوچک‌ترین فرمت‌های قابل چاپ در سری A است که باعث می‌شود افراد حرفه‌ای و مصرف کنندگان عادی و معمولی به طور گسترده به دنبال آن باشند.

کاربردهای مختلف فروش عمده کاغذ A5

کاغذ A5 به ویژه در بخش انتشارات و لوازم التحریر محبوب است که معمولاً برای طراحی و چتپ کتاب، دفترچه خاطرات، کارت تبریک و دفترچه یادداشت از آن استفاده می‌شود.

در بخش‌ تبلیغات نیز فروش عمده کاغذ A5 به طور گسترده برای چاپ بروشورهای تبلیغاتی، کاتالوگ ها و سایر محتواهای تبلیغاتی استفاده می‌شود و از آنجایی که اندازه آن نصف یک صفحه A4 است، فرمت A5 برای توزیع تبلیغات مثل تراکت ها ایده آل است. بسیاری از موسسات انتشاراتی برای چاپ افست از آن استفاده می‌کنند و برای چاپ شخصی نیز ابعادی کاملاً ایده ال است.

همچنین بخوانید :  فروش عمده کاغذ تحریر، انواع، کاربرد و قیمت

فروش عمده کاغذ A5 برای چاپ ساخت بروشور

اندازه کاغذ A5 یکی از رایج‌ترین فرمت‌ها برای چاپ بروشور و تراکت به همراه اندازه کاغذ A6 است. ابعاد آن امکان درج محتوای متنی و تصویری را به راحتی فراهم می‌کند و همچنین توزیع آسان با دست یا پست را نیز ممکن می‌سازد.

اگر به دنبال چاپ یک بروشور در فرمت A5 هستید، گزینه‌های مختلفی در دسترس است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت:

 • از ابتدا شروع کنید و تخیل خود را آزاد کنید یا به راهنماهای موجود آنلاین نگاهی بیندازید تا به شما الهام ببخشند.
 • می‌توانید از نرم افزارهای مختلفی مانند نرم افزار دسکتاپ Adobe InDesign استفاده کنید که به شما این امکان را می‌دهد که انواع طرح‌ها را ایجاد کنید.
 • به طور خلاصه، اندازه کاغذ A5 برای چاپ بروشور شما ایده آل است و امکانات بی پایانی را برای شما به ارمغان می‌آورد.

 

فروش عمده کاغذ A5 در درجه اول برای چاپ بروشور، دفترچه یادداشت و تراکت بسیار مناسب است. با توجه به اندازه ایده ال این کاغذ، فروش عمده آن یک گزینه مقرون‌به‌صرفه برای مشاغل کوچک و شرکت‌های نوپا است.

 

 

منابع

https://www.adobe.com/uk/creativecloud/design/discover/a5-format.html

 

 

مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 1 =

  Open chat
  سلام
  چطوری میتونم کمکتون کنم؟
  تماس و مشاوره