ویژگی های چاپ پاکت افست


چاپ پاکت افست یکی از بهترین روش های چاپ می باشد. پاکت نامه های اداری و یا کاغذی یک کاربرد مهم دارند که آن هم قرار دادن نامه و یا قرارداد های شرکت می باشد. و یکی از ارکان اصلی ست های اداری است. طراحی پاکت نامه باید به گونه ای باشد که بتواند نظر مخاطب را به خود جلب نماید.

پاکت ها باید دارای اطلاعات تماس متن و آرم شرکت باشند. که می توانید پاکت ها را در انواع یک رنگ و دو رنگ و ترکیب رنگ می باشند و دارای سایز های A4 و A5  است. که کاربرد های آن ها اداری ملخی، پاکت نامه، پاکت پستی و پاکت کادو هستند.

چاپ پاکت افست در بسیاری از موارد مورد استفاده قرار می گیرد. گذاشتن کاغذ در چاپ پاکت افست آن ها را در برابر خرابی و یا خرد شدن و شکستگی محافظت می کنند به علاوه ظاهری زیبا به آن می دهد و به مخاطب می فهماند که او برای شما ارزشمند است. یکی دیگر از مواردی که در چاپ پاکت افست اهمیت دارد متن و محتوای آن است. پس باید به متن و محتوای این پاکت ها توجه بسیاری کرد. اگر این پاکت  ها برای اهداف کاری شما می باشد بهتر است که از لوگو و شعار تبلیغاتی و یا نام تجاری بر روی پاکت افست استفاده نماید. همچنین استفاده از رنگ سازمانی در طراحی آن می تواند بسیار تاثیر گذار باشد.

ولی اگر برای مناسبات غیرکاری می خواهید از آن استفاده نماید بهتر است که از یک متن کوتاه و یا یک بیت شعر زیبا استفاده نماید.

همچنین بخوانید :  چرا فروش عمده ساک دستی پارچه ای برای تبلیغات محبوب است؟

انواع چاپ پاکت افست

یکی از پاکت افست پاک اداری است .انواع پاکت محرمانه اداری که بخش داخلی آن ها به رنگ مشکی است تا محرمانه بودن ان حفظ شود. و نوع دیگر پاکت های اداری رنگ سفید و زرد دارند و در بازار موجود هستند و به دلیل اداری بودن چسبی قوی دارند.

یکی دیگر از آن ها پاکت مخصوص هدیه است که برای احترام  به مخاطب هدیه و یا کارت های دعوت و یا کارت پستال را در داخل پاکت های مخصوص و سفارشی قرار داده می شود و چاپ پاکت رنگی هم از این دسته پاکت ها هستند.

پاکت های اداری بعد از سربرگ طراحی می شوند. به گونه ای که با یکدیگر هماهنگی داشته باشند. و فقط یک المان آن ها را کمی پررنگ و کم رنگ کرد که زیاد حالت تکراری نداشته باشد. معمولا ابعاد پاکت ها نسبت به ابعاد سربرگ تعیین می شود به گونه ای که از طول حدود یک سانتی متر و از عرض حدود یک سوم اندازه سربرگ  به علاوه یک سانتی متر است.

بهتر است کاغذ ها از 80 تا 100 گرم انتخاب شود. ولی گرماژ 120، 160 و 230 برای پاکت های اختصاصی مورد استفاده قرار می گیرند. و پر مصرف ترین انواع کاغذ مصرفی در تولید کاغذ تحریر و یا گلاسه و یا کتان می باشد. همچنین از کاغذ مقوایی و کارتی نیز برای موارد خاص استفاده می شوند.

 

مشخصات پاکت افست

  • پاکت A4 از نوع کاغذ تحریر 80 گرمی می باشد که مدل صحافی آن کیسه ای است و سایز باز پاکت 48 X 34.5 و سایز بسته پاکت 33 X 30.5  و سایز درب آن 23 X 2  است. و فقط قسمت بیرونی آن امکان چاپ دارد و فرم این پاکت عمومی است.
  • پاکت A5 از نوع کاغذ تحریر 80 گرمی است که مدل صحافی آن کیسه ای است و سایز باز آن ها5 X 34.5  و سایز بسته پاکت 16.5 X 21.5 و سایز در آن 16.5 X 1.5 می باشد.
همچنین بخوانید :  ارائه خدمات چاپ افست و چاپ دیجیتال در مجتمع چاپ و صحافی سینا

جمع بندی

چاپ پاکت افست یکی از روش های چاپ پاکت است که با توجه به نظر و سلیقه شما انجام می شود. و بستگی به نوع کاربرد آن دارد. شما می توانید این پاکت ها را از سایت ما با بهترین قیمت ها سفارش بدهید و در کمترین زمان تحویل بگیرید. همچنین می توانید با تماس با کارشناسان ما راهنمایی های لازم برای سفارش را دریافت نماید.

مقاله

چاپ پاکت افستسفارش آنلاین چاپسفارش چاپ پاکت افست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − دو =

    Open chat
    سلام
    چطوری میتونم کمکتون کنم؟
    تماس و مشاوره