راهنمای سفارش و خرید کاغذ و مقوا

کاغذ

برای سفارش خرید کاغذ و مقوا بهتر است بدانید که چه نوع کاغذی برای شما مناسب است. ریم یا بسته واحد اندازه گیری کاغذ می باشد مثلا یک ریم کاغذ A4 که دارای 500 برگ کاغذ است.

کاغذ و مقوا یکی از پر کاربرد ترین وسایل در لوازم التحریر فروشی ها محسوب می شود.

سفارش و خرید کاغذ و مقوا

گرماژ یکی از واحد های اندازه گیری کیفیت کاغذ است گرماژ یعنی گرم در هر متر مربع است که چگالی کاغذ را با گرماژ اندازه گیری می کنند. هنگام سفارش و خرید  کاغذ و مقوا باید در نظر بگیرید که کاغذ گرم بالا و گرم پایین چه تاثیراتی بر روی چاپ ما دارد.

کاغذهایی که دارای گرم بالا هستند در مقایسه با کاغذ هایی که گرم پایینی دارند از ماندگاری بالایی برخوردارند پس هرچه گرماژ کاغذ بیشتر ماندگاری آن هم بیشتر است.اگر می خواهید اسناد و مدارک خود را بر روی کاغذ چاپ کنید بهتر است که از کاغذ ۸۰ گرمی استفاده نمایید که دارای کیفیت چاپ بالایی است.

انواع کاغذ

کاغذ ها دارای انواع مختلفی هستند که نمونه های از آن ها را برای شما توضیح می دهیم:

کاغذ تحریر یکی از کاغذ های موجود در لوازم تحریر فروشی ها است کاغذ تحریر  را بیشتر برای چاپ کتاب و سربرگ و یادداشت و اوراق اداری استفاده می کنند همچنین این کاغذ در گرماژ های ۷۰ تا ۱۲۰ گرمی می باشد.

گلاسه: یک  نوع دیگر کاغذ هم وجود دارد به نام کاغذ گلاسه که به کاغذ اندود معروف است و دارای ویژگی های مانند:

 • دارای مقاومت بالایی است
 • دو نوع مات و براق دارد
 • مناسب برای چاپ کارت ویزیت
 • سطح صاف و هموار دارد
 • مرغوب ترین نوع کاغذ است
 • در ساخت آن از نشاسته استفاده شده است
 • مناسب برای چاپ کارهای نفیس
 • کاربرد در صنعت چاپ
همچنین بخوانید :  تفاوت بین کاتالوگ و بروشور

کاغذ فتوکپی:  یک نوع کاغذ است که برای فتوکپی بیشتر از این استفاده می کنند این کاغذ رنگ های مختلفی دارد و در دستگاه کپی از آن استفاده می شود و در گرماژ های ۷۰ و ۸۰ گرمی می باشد.

 کرافت:  از این نوع کاغذ برای ساخت جعبه کارتون و بسته بندی و چاپ پاکت و ساک دستی استفاده می شود.

کاغذ افست

این کاغذ  برای چاپ لیتوگرافی مورد استفاده قرار می گیرد این نوع کاغذ از دیگر کاغذ ها کمی سفید تر است و بدون پرز می باشد و از دیگر  کاغذها مرغوب تر است.

کاغذ جلد:  این کاغذ ضخیم است  و قابلیت تا شدن دارد و در فروشگاه آنلاین سیناکو انواعی از کاغذ جلد برجسته و سفید موجود می باشد.

کرومو:  یک کاغذ با ضخامت بالا است که تقریباً ضخامتی بالاتر از کاغذ گلاسه دارد از این کاغذ برای چاپ برچسب و اتیکت استفاده می کند.

کاغذ الوان یا تحریر رنگی:  این  نوع کاغذ برای نسخه های دوم و سوم فاکتور مورد استفاده قرار می گیرد و دارای گرم پایینی است در بعضی موارد از این کاغذ به همراه  کاغذ کرافت در گرماژهای بالا برای تولید کاغذ کادو استفاده می شود.

مقوای فانتزی:  یک مقوای رنگی و بافت دار است در گرم های ۱۲۰ تا ۲۵۰ گرم و برای ساخت کارت ویزیت،  کارت تبریک و مواردی از این قبیل مورد استفاده قرار می گیرد.

مقوای پشت طوسی:  این مقوا یک طرف سفید دارد و طرف دیگر طوسی است و معمولاً دارای گرماژ ۲۰۰ تا ۳۵۰ گرم است برای چاپ جعبه از آن استفاده می کنند. که برای جعبه های کوچیک تر معمولاً از گرماژ پایین و برای جعبه های بزرگتر از گرماژ بالای این مقوا استفاده می شود.

همچنین بخوانید :  مزایا و معایب چاپ دیجیتال بروشور فوری در تهران

انواع مقوا و کاغذتفاوت بین گرم پایین و گرم بالا

کاغذ A4 هشتاد  گرمی یک وزن استاندارد برای دستگاه پرینتر است. که  استفاده از آن باعث می‌شود دستگاه پرینتر و کپی شما کمتر دچار مشکل و خرابی شود.  این نوع  کاغذ دارای استانداردهای جهانی برای دستگاه های کپی و پرینت می باشد. کاغذهایی که دارای گرماژ بالا مانند ۱۲۰ گرم هستند برای کارت ویزیت و آگهی مناسب می باشند و مورد استفاده قرار می گیرند.

استفاده از کاغذ A4 ۷۰ گرمی باعث می شود که دستگاه پرینتر شما زود به زود خراب شود کاغذهای گرم پایین معمولاً برای نوشتن مورد استفاده قرار می‌گیرند و استفاده از آن ها در دستگاه پرینتر باعث خرابی دستگاه می شود. پس بهتر است بدانید که کاغذ های 70 A4 گرمی برای استفاده دستگاه چاپ مناسب نیستند و بهتر از آنها برای چاپ استفاده نکنیم.

جمع بندی

سفارش و خرید کاغذ و مقوای خود را می توانید از سایت سینا با بهترین قیمت و باکیفیت ترین نوع کاغذ سفارش دهید.  همچنین می توانید دیگر خدمات خود را مانند طراحی  کاتالوگ و بروشور و…. را هم به این سایت بسپارید.

مقاله

انواع کاغذسفارش آنلاین کاغذ و مقواسفترش کاغذ و مقوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + 16 =

  Open chat
  سلام
  چطوری میتونم کمکتون کنم؟
  تماس و مشاوره