ویژگی ها و تفاوت های چاپ دیجیتال و چاپ افست کتاب

چاپ افست و چاپ دیجیتال

چاپ دیجیتال و چاپ افست کتاب از روش های چاپ هستند که هر کدام از این روش ها دارای یک سری ویژگی ها و تفاوت هستند که می خواهیم آن ها را برای شما توضیح دهیم.

اگر شما قصد  چاپ انواع اقلام هم چون بروشور، کاتالوگ و کارت ویزیت و بسته بندی و …. را در تیراژ بالا دارید به شما پیشنهاد می شود که حتما چاپ افست را انتخاب نماید که دارای  کیفیت بالاتری است.

ولی در صورتی که زمان کافی برای چاپ ندارید و قصد چاپ با تیراژ پایین را دارید بهتر است از چاپ دیجیتال استفاده نماید.

فرآیندهای چاپ افست معمولا در حال توسعه می باشد. و چاپ دیجیتال به گونه ی ناباورانه سریع می باشد ولی چاپ افست به دلیل تدارکات لازم برای چاپ کمی کند تر می باشد.

یکی از اصلی ترین فواید چاپ دیجیتال نمونه گیری دقیق از کار چایی است یعنی شما می توانید یک نمونه از چیزی که می خواهید را چاپ کنید و اگر همه چیز آن خوب بود شروع به چاپ تعداد مورد نظر می کنید.

تفاوت های  چاپ دیحیتال و چاپ افست کتاب

شما اگر میخواهی چاپ کتاب، تراکت،  پوستر و چاپ کاتالوگ و دیگر موارد را انجام دهید. باید از چاپگر های با کیفیت مانند چاپ دیجیتال و افست استفاده کنید که هر کدام از این دو چاپ دارای کیفیت بسیار عالی هستند. چاپ افست دارای هزینه نسبتاً پایین تر از چاپ دیجیتال است. به این دلیل یک گزینه بسیار اقتصادی و به صرفه برای بیشتر افراد به حساب می‌آید.

همچنین بخوانید :  تقویم رو میزی 1403

به دلیل انعطاف پذیری روش چاپ افست می توانید از انواع کاغذ ها برای تولید محصولات چاپی خود استفاده کنید. انواع کاغذ های بدون پوشش بازیافتی و مواد پوشش داده شده هم برای این کار مناسب می باشد. در چاپ افست که می توانید از کارت های ضخیم برجسته و حتی کاغذهای ظریف و سبک هم در پروژه خود استفاده کنید.  که چاپ کردن بر روی آن ها بسیار با کیفیت و به صرفه است.

در چاپ افست علاوه بر چهار رنگ اصلی می‌توان از رنگ های پنتون هم استفاده کرد. پس در صورتی که می خواهید در چاپ خود از یک رنگ خاص استفاده کنید بهترین گزینه برای شما است.

در چاپ افست هر چقدر که تعداد کاغذهای چاپی شما بیشتر باشد قیمت پایین می آید. جوهر های مخصوص سفارشی مانند رنگ های متالیک و پانتون در این چاپ مورد استفاده قرار می گیرند.

دیجیتال

دیجیتال یک نوع چاپ است که با استفاده از تکنیک های سریع انجام می شود. به گونه ای که می تواند چاپ  شما را در کمترین زمان انجام دهد.  بدون اینکه نیازی به استفاده از نیروی انسانی باشد. و فقط با کامپیوتر و دستگاه چاپ کار شما انجام می شود.

اگر شما برای چاپ خود عجله دارید این روش چاپی برای شما بسیار مناسب است. این نوع چاپ به گونه ای است که می توانید به راحتی در هر مرحله کار که باشید اطلاعات خود را اصلاح و سپس چاپ نمایید.

تفاوت های  چاپ دیحیتال و چاپ افست کتاباین نوع چاپ یک روش  سریع است که برای چاپ در تیراژ پایین بسیار مقرون به صرفه می باشد. هزینه چاپ دیجیتال در تیراژ پایین و در تیراژ بالا یک قیمت ثابت است و  تعداد هیچ فرقی در قیمت  ندارد. این نوع چاپ قابلیت چاپ در تعداد پایین مانند یکی دو تا را هم دارد.  این روش چاپی فناوری پیشرفته تری دارد و به این دلیل کیفیت دیجیتال برای مصارف بیشتری قابل قبول تلقی می شود.

همچنین بخوانید :  5 ایده خلاقانه برای چاپ شاپینگ بگ تبلیغاتی

جمع بندی

چاپ دیجیتال و چاپ افست کتاب خود را باید به چاپ خانه های دارای سابقه عالی بسپارید تا چاپ شما را با کیفیت بالای انجام دهند. یکی از این چاپخانه ها ، چاپخانه سینا است که می تواند چاپ محصولات شما را با کیفیت باورنکردنی انجام دهد.

پس اگر قصد چاپ در لحظه اخر را دارید چاپ دیجیتال یک روش بسیار به صرفه تر است که نیاز به زمان زیادی ندارد. ولی اگر قصد چاپ با تیراژ بالا را دارید چاپ افست می تواند گزینه مناسب تری برای شما باشد.

 

مقاله

چاپ افست کتابچاپ دیجیتال و چاپ افستویژگی ها و تفاوت های چاپ دیجیتال و افست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 4 =

    Open chat
    سلام
    چطوری میتونم کمکتون کنم؟
    تماس و مشاوره