چاپ انواع پاکت و سربرگ اداری A3 ,A4 ,A5

چاپ انواع پاکت و سربرگ اداری A3 ,A4 ,A5

چاپ پاکت و سربرگ یکی از ست های اداری مهم است که تقریبا برای مشاغلی هم چون موسسات و شرکت ها مورد نیاز است. که برای ساخت و چاپ پاکت و سربرگ از کاغذ تحریر، کاغذ گرافتو کاغذ گلاسه با گرماژ بالا استفاده می شود.

چاپ پاکت واز پاکت ها برای قرار دادن قرارداد، فاکتور، کاتالوگ و بروشور و دیگر تبلیغات کاغذی برای ارائه به مشتری می توان استفاده کرد. که چاپ این کاغذ ها در سایز های مختلف انجام می شود مانند پاکت نامه A3 و پاکت نامه  A4 و پاکت نامه A5 چاپ می شوند.

مشخصات پاکت نامه و سربرگ

 • پاکت A5 از نوع کاغذ تحریر 80 گرمی است که مدل صحافی آن کیسه ای است و سایز باز آن ها5 X 34.5  و سایز بسته پاکت 16.5 X 21.5 و سایز در آن 16.5 X 1.5 می باشد.
 • پاکت A4 از نوع کاغذ تحریر 80 گرمی می باشد که مدل صحافی آن کیسه ای است و سایز باز پاکت 48 X 34.5 و سایز بسته پاکت 33 X 30.5  و سایز درب آن 23 X 2  است. و فقط قسمت بیرونی آن امکان چاپ دارد و فرم این پاکت عمومی است.
 • پاکت A3 از نوع کاغذ تحریر 80 گرمی است که مدل آن کیفی و کیسه ای است و سایز پاکت کیفی آن سایز باز پاکت 48 X 68.5  و سایز بسته پاکت 44 X 32 و سایز درب آن  44 X 6.8 است. سایز پاکت A3 کیسه ای سایز باز آن 5 X 67  و سایز بسته آن 44 X 32  و سایز درب آن 32 X 2.5 است و فقط قسمت بیرونی چاپ امکان چاپ دارد و نوع فرم عمومی است.
همچنین بخوانید :  راهنمای خرید کاغذ از مراکز پخش عمده کاغذ A4

انواع پاکت نامپاکت و سربرگ

چاپ پاکت و سربرگ ابعاد مختلفی دارد از جمله A3 ، A4، A5 و ملخی می باشد و طراحی آن به گونه ای انجام شده است که در یک مدل درب از ضلع بزرگتر است و از بالا باز می شود که به ان پاکت کیفی می گویند و در مدل دوم درب آن بر روی ضلع کوچکتر قرار دارد که به آن کیسه ای می گویند. ولی درایران مدل کیفی کاربرد بیشتری دارد و پر مصرف است.

 

ولی پاکت ملخی متناسب با کاغذ A4 است که 2 تا از سمت طول تا خورده و یا متناسب با A5  است که کاغذ A5 یک تا از عرض خورده و درون آن قرار می گیرد.

پاکت ها در ابعاد A3، A4، A5 و ابعاد اختصاصی هم می باشندکه به ابعاد و سربرگ و یا مرسولاتی که قرار است که داخل آن ها قرار می گیرند قطع آن ها انتخاب می شوند.

بهتر است کاغذ ها از 80 تا 100 گرم انتخاب شود ولی گرماژ 120، 160 و 230 برای پاکت های اختصاصی مورد استفاده قرار می گیرند و پر مصرف ترین انواع کاغذ مصرفی در تولید کاغذ تحریر و یا گلاسه و یا کتان می باشد همچنین از کاغذ مقوایی و کارتی نیز برای موارد خاص استفاده می شوند.

پاکت اداری اختصاصی

انواع پاکت محرمانه اداری که بخش داخلی آن ها به رنگ مشکی است تا محرمانه بودن ان حفظ شود. و نوع دیگر پاکت های اداری رنگ سفید و زرد دارند و در بازار موجود هستند و به دلیل اداری بودن چسبی قوی دارند.

همچنین بخوانید :  بهترین ایده های طراحی و چاپ کارت ویزیت فوری 2 ساعته

پاکت مخصوص هدیه

برای احترام  به مخاطب هدیه و یا کارت های دعوت و یا کارت پستال را در داخل پاکت های مخصوص و سفارشی قرار داده می شود و چاپ پاکت رنگی هم از این دسته پاکت ها هستند.

پاکت مخصوص هدیهپاکت های اداری بعد از سربرگ طراحی می شوند به گونه ای که با یکدیگر هماهنگی داشته باشند. و فقط یک المان آن ها را کمی پررنگ و کم رنگ کرد که زیاد حالت تکراری نداشته باشد. معمولا ابعاد پاکت ها نسبت به ابعاد سربرگ تعیین می شود به گونه ای که از طول حدود یک سانتی متر و از عرض حدود یک سوم اندازه سربرگ  به علاوه یک سانتی متر است.

جمع بندی

چاپ پاکت و سربرگ دارای مراحلی است که باید به افراد با تجربه سپرده شود. شما می توانید برای چاپ پاکت و سربرگ به سایت سیناکو مراجعه کنید و  با تماس با کارشناسان از آن ها راهنمایی های لازم برای طراحی و چاپ را دریافت کنید و کار چاپ خود را به آن ها بسپارید.

مقاله

پاکت و سربرگ اداریسفارش آنلاین چاپسفارش چاپ پاکت و سربرگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 4 =

  Open chat
  سلام
  چطوری میتونم کمکتون کنم؟
  تماس و مشاوره