انواع کاتالوگ و بروشور براساس ویژگی ها طراحی و چاپ

انواع کاتالوگ و بروشور

انواع کاتالوگ و بروشور دارای سهم زیادی در تبلیغات و فروش کسب و کار ها می باشند. که براساس کسب و کار طراحی و ویژگی انواع کاتالوگ و بروشور متفاوت است. پس رنگ، سایز، جنس و شکل و .. کاتالوگ و بروشور براساس هدف و رنگ سازمانی آن کسب و کار متفاوت می باشد.

معمولا چاپ انواع کاتالوگ و بروشور و بقیه موارد تبلیغاتی در اندازه های استاندارد انجام می شود. سایز این محصولات براساس تجربه تعیین می شود  که نشان دهد که کدام اندازه از چاپ کاتالوگ و بروشور بازخورد بهتری نسبت به بقیه دارد.

معمولا کاتالوگ ها را براساس اندازه های که استاندارد و پرکاربرد هستند طراحی می نمایند. کاتالوگ ها بیشتر در دو سایز A4 و A5  و به حالت عمودی مربعی و افقی چاپ می شوند. نمونه های دیگری هم از کاتالوگ ها وجود دارد که در سایز ها و اشکال گوناگون می باشند که به دلیل استفاده زیاد از کاغذ دارای هزینه بیشتری هم هستند.

ویژگی های مهم  انواع کاتالوگ و بروشور

کاتالوگ ها یکی از ابزارهای تبلیغاتی هستند که بسیار بادوام می باشند و می توانند مدت طولانی در دسترس مشتری قرار گیرند و تا مدت طولانی کیفیت و زیبایی خود را حفظ می کنند.

کاتالوگ ها و بروشور ها در ظاهر تقریبا شبیه یک دیگر هستند ولی استفاده از خدمات و محصولات در بروشور ها نسبت به کاتالوگ ها مختصر تر می باشد ولی درحالی که اطلاعات مختصری دارد دارای تصاویر  زیبا و با کیفیتی هم می باشد.

برای چاپ جلد کاتالوگ ها معمولاً از کاغذهای گلاسه استفاده می‌کنند که دارای ضخامت های مختلفی هستند و معمولاً با توجه به سلیقه شخصی و هدف برای چاپ انتخاب می‌شوند. کاغذهای گلاسه دارای ضخامت زیادی هستند و معمولاً کاتالوگ  شما را مستحکم تر و سنگین تر می کند و در نتیجه هزینه بیشتری هم دارند. استفاده از کاغذ گلاسه ضخیم برای جلد و کاغذهای گلاسه نازک برای صفحات داخلی کاتالوگ استفاده می‌شود که به کاتالوگ شما زیبایی ظاهری خاصی می دهد.

همچنین بخوانید :  هزینه تعرفه افست چاپ کاتالوگ و بروشور 1401 به چه عواملی بستگی دارد؟

کاتالوگ ها معمولاً مانند کتاب از چپ به راست و برعکس  باز می شوند. کاتالوگ هایی که از راست به چپ باز می شوند معمولاً دارای محتوایی فارسی هستند و کاتالوگ هایی که از چپ به راست باز می‌شوند دارای محتواهای انگلیسی می باشند.

یکی از ویژگی‌های مهم کاتالوگ ها صحافی آنها است. که به روش های مفتول تخت، چسب گرم و مفتول لوپ انجام می‌شوند منظور از صحافی کردن همان منگنه کردن است که بتواند حالت خود را به صورت همیشگی و دائم حفظ نمایند.

ویژگی های مهم  انواع کاتالوگ و بروشورصحافی منگنه و یا ساده را مفتول تخت می گویند ولی اگر قسمت بیرونی منگنه نیم دایره باشد مفتول لوپ می گویند. صحافی کردن به شکل مفتول برای کاتالوگ های با تعداد صفحات نازک و کم می باشد چون در صورت افزایش صفحات این نوع از صحافی نمی تواند ساختار برگه ها را به خوبی در کنار یکدیگر تحمل کند.

جمع بندی

چاپ انواع کاتالوگ و بروشور می تواند براساس هدف کسب و کار که دارد صورت گیرد. کاتالوگ ها در انواع مختلف از نظر جنس، گرماژ کاغذ و نوع صحافی و … هستند که شما باید با توجه به نوع کسب و کار خود یکی از آن ها را انتخاب نماید. در مرحله اول باید هدف کسب و کار خود را مشخص نماید. و بعد اقدام به طراحی و چاپ نماید. با توجه به پبشرفت دنیای دیجیتال برخی از شرکت ها استفاده از کاتالوگ و بروشور را یک بازاریابی و سرمایه گذاری عالی می دانند. که اگر به خوبی طراحی و چاپ شود می تواند باعث جذب مشتری شود و در نتیحه باعث فروش بیشتر هم می شود.

همچنین بخوانید :  10 طرح خلاقانه ی کارت ویزیت

برای چاپ و طراحی به سایت سینا مراجعه کنید و با کارشناسان این بخش به صورت رایگان صحبت کنید. تا بتوانید اطلاعات لازم برای طراحی و چاپ را دریافت نماید. و یک طراحی بی نظیر داشته باشید.

مقاله

انواع کاتالوگ و بروشوربروشور و کاتالوگطراحی بی نظیر کاتالوگ و بروشور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 − یک =

    Open chat
    سلام
    چطوری میتونم کمکتون کنم؟
    تماس و مشاوره