چاپ سربرگ مدیریتی چه ویژگی هایی دارد؟

سربرگ

چاپ سربرگ مدیریتی  یکی از موارد مهم برای یک شرکت و برند است  که تقریبا برای مشاغلی هم چون موسسات و شرکت ها مورد نیاز است. که برای ساخت و چاپ سربرگ  مدیریتی از کاغذ تحریر، کاغذ کرافت و کاغذ گلاسه با گرماژ بالا استفاده می شود. در هنگام طراحی سربرگ باید توجه کنیم که آیتم ها در کدام قسمت باید قرار بگیرند باید حتما هر آیتم و لوگوی در سر جای خود قرار بگیرد تا کاغذ شما از شکل سربرگ خارج نشود.

طراحی و نوع سربرگ نشان دهنده هویت برند و سازمان شما است و دارای یکسری ویژگی های مهم است که آنها را توضیح می دهیم. اگر سربرگ مدیریتی شما به درستی طراحی و چاپ شود می تواند یک تبلیغات و بازاریابی مفید برای شما باشد.

چاپ سربرگ مدیریتی یکی از اصلی ترین  اوراق رسمی یک شرکت به حساب می آید. پس باید به شکل صحیح از ان استفاده کرد. از سربرگ مدیریتی می توان برای مکاتبات اداری و یا صدور پیش فاکتور استفاده کرد.

چند ویژگی مهم برای چاپ سربرگ مدیریتی

سربرگ ها دارای یک سری ویزگی ها هستند که چند نمونه از آن ها را توضیح می دهیم:

متن سربرگ

یک سربرگ خوب باید دارای لوگو، تاریخ، شماره پیوست، نام شرکت و زمینه فعالیت آن، راه های ارتباطی با شرکت و ادرس شرکت باشد.

ابعاد سربرگ

سربرگ مدیریتی در دو ابعاد A4 و A5 چاپ می شوند و ابعادی کوچکتر از این ها به عنوان یاد داشته استفاده می شوند.

طراحی سربرگ

سربرگ ها نشان دهنده برند شما می باشند پس باید یک سربرگ زیبا  طراحی کنید چون این سربرگ ها می توانند یک تبلیغ خوب برای برند و شرکت شما باشند. پس اگر طراحی درست و بی نظیری داشته باشد می تواند در دید مخاطب جذاب باشد و این جذابیت یک فرصت مناسب برای تبلیغ شما باشد.

همچنین بخوانید :  ایده های جذاب برای طراحی کاتالوگ و بروشور تبلیغاتی

جنس مناسب کاغذ برای چاپ سربرگ مدیریتی

یکی از مهم ترین ویژگی های یک سربرگ مدیریتی انتخاب یک کاغذ با جنس مناسب است. نازکی بیش از حد کاغذ سربرگ می تواند در حالت مطالعه ظاهر زیبا و مقاومتی نداشته باشد. پس باید در هنگام سفارش به ضخامت کاغذ توجه نماید.

نکات مهم برای طراحی و چاپ سربرگ مدیریتی

 • محل قرار گرفتن مشخصات برند شما مانند لوگو و نام شرکت باید در بالای سربرگ قرار بگیرد و شماره و پیوست و تاریخ آن هم باید در قسمت سمت چپ قرار بگیرد و آدرس و شماره تلفن هم در پایین سربرگ باشد.
 • بهتر است که فونت استفاده شده در سربرگ 8 تا 12 باشد.
 • زمینه سربرگ ها بهتر است سفید باشد و یا رنگ های استفاده شود که کم رنگ باشند به این علت که در زمان کپی و فکس ممکن است مشکلاتی به وجود بیاید.
 • اگر پشت سربرگ هم دارای طراحی باشد بسیار جذاب می شود پس در قسمت پست سربگ هم می توانید لوگوی خود را به صورت یک بافت ساده و زیبا استفاده کرد.
 • در هنگام طراحی باید از رنگ های سازمانی آن برند استفاده شود به این علت که این رنگ باید باعث شناسایی برند شما باشد و مخاطب با دیدن آن رنگ متوجه شود که رنگ برند شما است.
 • رنگ سربرگ مورد دیگری است که باید به ان توجه شود و تقریبا اولین چیزی است که نظر بیننده را به خودش جلب می کند برای انتخاب رنگ سربرگ خود باید به روانشناسی رنگ ها توجه کنید و با توجه به آن سربرگ خود را انتخاب کنید.
 • بعضی از رنگ ها مانند آبی و سورمه ای باید به گونه ای انتخاب بشوند که زمان چاپ رنگ آن ها بد و کدر نشوند و بنفش دیده نشوند. رنگ زرشکی و البالویی باید طوری انتخاب شوند که در زمان چاپ قهوه ای نشوند. رنگ خاکستری و طوسی بسیار حساس هستند و باید هنگام چاپ آن ها بسیار مراقب بود.
همچنین بخوانید :  معرفی مرکز چاپ کاتالوگ و بروشور فوری و ارزان قیمت

جمع بندی

در متن بالا در مورد ویژگی های چاپ سربرگ مدیریتی و نکات مهم برای طراحی توضیح دادیم. شما می توانید برای چاپ یک سربرگ جذاب و زیبا و یا دیگر خدمات خود مانند طراحی و چاپ تراکت و بروشور  و …. در مدت زمان کوتاهی به سایت سینا مراجعه نماید. این سایت دارای کارشناسان با تجربه ی است که می تواند شما را در این زمینه راهنمای کند.

مقاله

سفارش آنلاین سربرگ مدیریتینکات مهم طراحی و چاپویژگی های سربرگ مدیریتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × چهار =

  Open chat
  سلام
  چطوری میتونم کمکتون کنم؟
  تماس و مشاوره