چاپ پاکت دیجیتال چه تفاوتی با چاپ ساده دارد؟


چاپ پاکت دیجیتال یکی از روش های متفاوت برای چاپ است. برای چاپ پاکت دیجیتال  امکان هر گونه اصلاحی وجود دارد. در این رو ش از چاپ هزینه چاپ به تعداد نسخه های چاپی بستگی دارد و برای هر برگه چاپ شده یک قیمت ثابت وجود دارد.

یک چاپگر دیجیتال نمی تواند چاپ یک میلیون برگه را انجام بدهد. در این روش می تواند تعداد مشخصی از برگه ها را چاپ نماید. پس با توجه به کیفیت و سرعت کار چاپ دیجیتال برای چاپ تعداد محدود بسیار به صرفه می باشد.

چاپ دیجیتال یکی از روش های چاپ است که بر اساس عکس های دیجیتالی ای می باشد که می خواهیم آن ها را مستقیما از ابزارهای دیجیتال بر روی اشیا مختلف چاپ کنیم. این روش چاپ یک روش کاملا حرفه ای است که در دنیای دیجیتال امروز بیش از سایر روش های چاپ مورد استفاده قرار گرفته است.

چاپ پاکت دیجیتال

چاپ پاکت دیجیتال یک روش چاپ بر روی پاکت می باشد که در تیراژ پایین و با سرعت بالا بدون استفاده  از مراحلی مانند لیتوگرافی، فیلم و زینک و ….

این روش یکی از به روز ترین روش ها برای تبدیل کردن عکس و متن به محصولات چاپی است. و برای تیراژ پایین بسیار به صرفه تر است. و دارای انواعی متنوع می باشد. مانند:

چاپ حرارتی در این روش جوهر به طور مستقیم به کار نمی رود و دستگاه با استفاده از حرارت طرح مورد نظر را بر روی کاغذ می اندازد و در این روش کاغذ باید یک نوع کاغذ خاص و حساس به حرارت باشد و تراکم زیادی هم داشته باشد. این روش برای اشیا مانند سرامیک، لیوان، تیشرت بسیار مناسب است.

همچنین بخوانید :  چطور چاپ افست ارزان در تهران را سفارش دهیم

چاپ جوهر افشان یکی از پرکاربرد ترین انواع چاپ دیجیتال در ایران می باشد. که در این نوع از چاپ منبع رنگ دستگاه چاپگر یک کارتیج است. که روش کار آن این است که ابتدا بر روی صفحه ای که می خواهید روی آن چاپ کنید شروع به حرکت کرده و بعد جوهر از منافذ کوچک آن بر روی صفحه مورد نظر برای چاپ می ریزد و چاپ صورت می گیرد.

تفاوت های چاپ دیجیتال با چاپ ساده

 • در روش از چاپ به دلیل حذف شدن مراحل قبل چاپ مانند لیتوگرافی فرایند چاپ دیجیتال کم تر است.
 • این نوع از چاپ میزان مواد باطله آن مانند مواد شیمیایی و کاغذ آن بسیار کمتر است.
 • چاپ دیجیتال در هر دور از چاپ می تواند تصویر و متن متفاوتی را چاپ کند به این علت که در این روش از پلیت استفاده نمی شود.
 • کار با دستگاه چاپ دیجیتال، نیازمند توانایی و تجربه خاصی نیست. در چاپ دیجیتال تصمیم‌گیری درباره رنگ تصاویر در مرحله آماده‌سازی و قبل از چاپ صورت می‌گیرد که این مسئله سبب صرفه ‌جویی در به کارگیری نیروی انسانی می‌شود.
 • در این رو ش از چاپ هزینه چاپ به تعداد نسخه های چاپی بستگی دارد و برای هر برگه چاپ شده یک قیمت ثابت وجود دارد.
 • این روش  سیستم چاپ دیجیتال پرینتر مستقیما به رایانه متصل می‌شود و داده‌ها را مستقیما از رایانه دریافت و چاپ می‌کند. چاپگر‌های لیزری و جوهر افشان جزء رایج ‌ترین دستگاه‌های چاپ دیجیتال به حساب می آیند. در این روش تونر، به شکل یک لایه نازک روی سطح چاپی قرار می‌گیرد ولی در سطح چاپی نفوذ نمی‌کند. در مرحله بعد، با استفاده از مواد پوششی و با تابش اشعه UV یا فرآیند‌های حرارتی، اقدام به تثبیت رنگ‌ ها می کند.در این روش سرعت چاپ نسبت به بقیه چاپ ها بالا است.
 • دارای کیفیت بالای در چاپ می باشد.
 • دارای قیمتی بسیار به صرفه است.
همچنین بخوانید :  با انواع شاپینگ بگ آشنا شوید

انواع پاکت به روش چاپ دیجیتال

 • پاکت A4 با ابعاد 7/29 سانتی متر در 21 سانتی متر به صورت عمودی
 • پاکت A5 با ابعاد 8/14 سانتی متر در 21 سانتی متر می باشد
 • پاکت نامه ملخی با ابعاد 11 سانتی متری در 22 سانتی متری

 

جمع بندی

این نوع از چاپ برای چاپ پاکت دیجیتال بسیار به صرفه است. و شما می توانید پاکت های مئورد نظر خود را با کمترین قیمت به این روش چاپ کنید. سایت ما می تواند در این زمینه به شما کمک زیادی بکند. می توانید با تماس با مشاوره های ما راهنمایی های لازم برای چاپ را دریافت نماید.

مقاله

تفاوت چاپ دیجیتال و سادهچاپ پاکت دیجیتالسفارش چاپ پاکت دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − یک =

  Open chat
  سلام
  چطوری میتونم کمکتون کنم؟
  تماس و مشاوره